• Menu
  • Menu

Národní přírodní rezervace Karlštejn

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Národní přírodní rezervace Karlštejn

Kolem Berounky

Výlet do Srbska na Berounsku je vždy skvělý. Páteční slunečné odpoledne nám dávalo na vybranou. Dendrologická zahrada v Průhonicích nebo směr Karlštejn. Vyhrála romantická jízda vlakem do Srbska. Za cíl jsme si daly příjemnou procházku kolem řeky do Berouna. Lehká trasa, nějakých 5-6 km k berounskému nádraží.

Srbsko - Beroun
Srbsko – Beroun

Břehy Berounky zasvítily jarními barvami. Vůně i rozkvetlé byliny krásné na oko, trochu narušovala Sáry útočící alergie. Nemohly jsme minout lom,  hned za potokem Kačákem, Alkazar. I kámen tady vykvetl do krásy. Míjíme Tetínské skály a pozorujeme i dvě volavky na protějším břehu. Cesta ubíhá rychle, pořád je co pozorovat. Až k pastvině s koňmi je cesta s výhledy parádní. Pak už se blíží Beroun a i cesta k nádraží není úplně skvělá.

Alkazar
Alkazar

Na cestě jsme viděly několik rybářů, horolezců, sem tam nás předjel nějaký bruslař nebo cyklista. Ale jinak /na rozdíl od víkendu, kdy to tady na stezce bývá masakr/ paráda, klídek, tabáček…

Trasa ze Srbska je jednou z částí Naučné stezky Národní přírodní rezervace Karlštejn, která patří do chráněné krajinné oblasti Český kras.

Srbsko - Beroun
Srbsko – Beroun
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *