• Menu
  • Menu

Luang Prabang

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Laos » Luang Prabang

Luang Prabang – cestování s dětmi – Laos

Luang Prabang

nádherné buddhistické a chrámové město, nesoucí nádech a atmosféru starého francouzského koloniálního stylu. Nachází se na soutoku řek Nam Khan a Mekongu. Město je vsazeno do přírodní scenérie , obklopené horami. Leží 700 m nad mořem a nachází se na levém břehu řeky Mekong.Ve městě je 32 zachovalých chrámů z původních 64.

Nejznámější je Wat Xien Thon. Město je zapsáno do světového dědictví památek UNESCO a  má přibližně 26 000 obyvatel.

Je zde letiště,  odkud můžete odletět do thajského Bangkoku nebo kambodžského Siam Reap. V okolí města můžete navštívit vodopády Kuangsi a Tad Sae,  je možno si objednat spousty dalších zajímavých výletů. My jsme zůstali v Luang Prabang 1. týden.Bydleli jsme přímo ve staré zástavbě v centru města.

Každý večer byly v centru města pořádány trhy s místními výrobky.Oslavili jsme zde Silvestra. Město se nám moc líbilo. Během svátků zde bylo hodně turistů z celého světa.

Proto možná i ceny v tomto městě nejsou nejlevnější.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *