• Menu
  • Menu

Madeira 2023 – Levada do Castelejo 8

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Madeira » Madeira 2023 – Levada do Castelejo 8

Porto do Cruz  – Levada do Castelejo

Ze Santa Cruz objednáváme opět BOLT a vydáváme se do kopců nad městečkem Porto da Cruz, kde začíná Levada do Castelejo.

Levada do Castelejo

Jdeme mezi domy s políčky a neskutečnými výhledy na oceán a skálu Penha d’Águia, která dosahuje výšky 580 m.  V některých zahradách už se to  leskne barvami nových květů. Začíná jaro a farmáři připravují zem pro své plodiny. Jdeme kolem zajímavého domu ZiaZen, který  nabízí ekologický pobyt  uprostřed přírody s úžasným výhledem na oceán.

Pokračujeme pak šťavnatou zelení  a lesem kolem zurčící levády,  cestou plnou  endemické flóry a fauny. Les, bohatý na  vegetaci  s voňavými  vavříny a  cesmínami.  Celou cestu nás provázejí výhledy do údolí, na hory i vodopád. Potkáme i malé stádo koz pod námi. Cesta je pohodlná, chvílemi  vystouplá nad hlubokým údolím, místy zabezpečená kovovým zábradlím.

Levada do Castelejo

 Je úžasné, že po deštích jsme tady samy. Leváda je od rozcestníku dlouhá 4,4 km. Nedojdeme až nakonec levády, protože  si nejsme jisté, zda  se dá jít jinou cestou zpět a my ještě máme na programu městečko  Porto da Cruz.

Levada do Castelejo

 Dojdeme zpět mezi domy a u silnice v zatáčce jdeme do restaurace, kde je zastávka autobusu. Je tady bar spojený s obchůdkem a dáváme si čerstvou pomerančovou šťávu a kafíčko. Příjemná obsluha. Dá se tady koupit i jídlo, malé občerstvení i točené pivo. Za chvíli je tady docela plno, přijel autobus plný finských turistů.

Levada do Castelejo

Do Santa Cruz teď asi nic nejede a tak se vydáváme po silnici dolů. Těžko odhadnout  jak je to ještě daleko. Zastavuje nám taxík a tak za 2 EUR /chtěl teda 3/dojedeme až do městečka /trvá to asi 3 minuty, haha/.

 

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentář