• Menu
  • Menu

Madeira 2023 – Santa Cruz 6

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Madeira » Madeira 2023 – Santa Cruz 6

Městečko  Santa Cruz  je pomyslnou vstupní branou na Madeiru. V Santa Cruz jsme bydlely a moc se nám tu líbilo. Ubytované jsme byly v příjemném hotelu Vila Galé.   Letiště Aeroporto de Santa Catarina, které  máme na dohled, denně přivítá stovky turistů.  Vlastně je to zážitek pozorovat přistávání letadel přímo z lehátka  nebo z bazénu. Procházkou můžete projít pod betonovým mostem s obrovskými pilíři, na kterých se nachází přistávací plocha letiště..

Santa Cruz

Nejvíce  živo je vždy kolem pěkného kostelíka s parčíkem  v centru.  Kostel  svatého Kříže je dominantou městečka,  byl postaven  v první polovině roku 1533, má gotický portál. Patří spolu s osadou mezi nejstarší na ostrově. Osada Santa Cruz vznikla hned na začátku kolonizace ostrova Madeira, mezi roky 1425 a 1440. Hlavní osadníci byli portugalského původu.

Santa Cruz

V městečku je několik obchodů, restaurací  a kaváren..My si oblíbily  restaurant Bilheteira,  rodinný podnik, milá obsluha a skvělé jídlo za rozumnou cenu. Restaurace se nachází hned u kostela.  Během našeho pobytu jsme zde byly několikrát a vždy spokojenost a příjemné venkovní posezení . Kousek od promenády je malá tržnice, kde se prodávají čerstvé ryby, ovoce a zelenina a lokální výrobky

restaurant Bilheteira Santa Cruz

Pláž – Praia das Palmeiras

Kolem pláže vede dlouhá  promenáda. Upravená pobřežní cesta kolem moře, na pláži je několik dřevěných lehátek i slunečníky.

Santa Cruz

Směrem k přistávací ploše,  je i zázemí s převlékárnámi a toaletami, je zde i příjemná restaurace. V létě je zde /pravděpodobně/ napuštěný i bazén.  Do  oceánu se, ale lépe leze z dlouhých betonových mol s žebříky. Pokud se vydáte na druhou stranu pláže směrem k Vila Gale, i tady jsou mola s žebříkem na koupání, pokud jdete dále, pod malým kamenným tunýlkem, je další plážička a o kus dále  potápěčské centrum /s kavárnou/ a malý přístav s vlnolamem. Je zde i pěkný bazén na pobřeží . Odtud je to jen pár desítek metrů k akvaparku.

Santa Cruz

Akvapark Gaula

Najdete jej pod  viaduktem pobřežní dálnice, která směřuje k letišti.  Je tu několik bazénů, velké skluzavky a další atrakce. Aquaparque Gaula byl vybudován na jižním okraji rekreačního střediska Santa Cruz, ve čtvrti Gaula. Jeho areál vhodně vyplňuje malé údolí při ústí říčky Ribeira da Boaventura do Atlantského oceánu.. Otevírací doba během sezóny je denně od 10 do 18 hodin

V Santa Cruz je autobusové spojení především v oblasti Santa Cruz, jezdí sem spoje z Funchalu i z Machico. Hlavní město Funchal  leží asi 15 kilometrů daleko.

Santa Cruz

Santa Cruz je okres na portugalském ostrově Madeira. Zahrnuje obce Santa Cruz, Camacha, Caniço, Gaula a Santo António da Serra.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *