• Menu
  • Menu

Madeira Canico

Canico

Canico – městečko , které téměř sousedí s hlavním městem Madeiry Funchalem,  od kterého je vzdáleno asi 6 km ,  leží v okrese Santa Cruz. Jižní část Canica zasahuje až k Atlantskému oceánu. Dominantou severní části městečka je farní kostel . Na pobřeží , kde je velké množství hotelů i vil zámožných cizinců se nazývá Canico Baixo. Z nejvýše položeného místa v Canico  je to dolů na pobřeží pěkný sešup , cesta je dlouhá asi 2 km.  Dolní část městečka Canico de Baixo , patří k rychle rostoucím střediskům cestovního ruchu na ostrově. V okolí můžete vnímat mimo rostoucích  hotelů i výstavbu moderních domů včetně budování bazénů ve skalách. Většinou se zde jezdí autem nebo autobusem, my procházeli rezidenčními čtvrtěmi i teprve rozestavěnou částí  a chvílemi jsme byli zastaveny neprostupnou hradbou soukromých vil. Po procházce bylo příjemné , že vedle hotelů na pobřeží je pláž kterých je na Madeiře celkem poskrovnu, tvořená tmavými valouny a mohli se osvěžit v oceánu.

Socha Krista

Socha Krista v Canico Baixo  stojí na mysu od roku 1927. Kolem sochy Krista s rozpaženými pažemi je vybudována příjemná a pěkná vyhlídka. Říká se , že Ježíš zde byl vystaven ještě dříve než ten známější v Riu.

Socha Krista v Canico Baixo
Socha Krista v Canico Baixo

Canico se nachází mezi hlavním městem Funchalem a letištěm Santa Catarina. V dnešní době patří mezi velmi atraktivní turistické destinace na Madeiře.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *