• Menu
  • Menu

Funchal – lidé

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Madeira » Funchal – lidé

Funchal

Nevšední zážitek Funchalu byl jistě  z velké části umocněn nejenom krásou celého města zasazeného v kopcích u oceánu, ale i celkovou atmosférou a duší uliček starého města, krásou architektury staré  i moderní, pocitem dávných zastavení pirátů i ochránců ostrova , návštěvou známých osobností , ale v každém případě byl pocit dokreslen  i barevností a krásou obyvatel a všech návštěvníků Madeiry.

Funchal –   město , které navštívila Sisi , Churchill , Karel I , kde se narodil fotbalista Ronaldo a kde stojí Kolumbova Santa Maria.

Funchal - lidé

Hlavní město a přístav Funchal leží na jižním pobřeží ostrova Madeira. Ve Funchalu sídlí regionální vláda. Město patří k největším městům Portugalska. V minulosti pro svou polohu a bohatost bylo město lákadlem pro piráty. Proto zde postupně byly vybudovány 4. pevnosti, které dne slouží k různým účelům .  Sídlí zde armáda, městské úřady , je  zde zřízeno muzeum moderního umění atd..

Funchal - lidé
Funchal – lidé

Ve Funchalu jsou luxusní hotely, s nejznámějším sto let starým Reidš hotelem. Kasino , které má znázorňovat  vulkán, navrhl známý architekt Oscar Niemayer.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *