• Menu
  • Menu

Lombo do Mouro – Pináculo … krása

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Madeira » Lombo do Mouro – Pináculo … krása

Cestou do Ribeira Brava

Po celodenním výletu  kolem levád  a vodopádů u Rabacalu  chceme sjet do městečka Ribeira Brava, krásně utahaní a plní dojmů  přezouváme obuv a těšíme se na nějakou dobrou rybku a vychlazené pivo. Ještě hodina a bude se stmívat. Jsme ve velké nadmořské výšce a sjezd serpentinami bude určitě náročný. A pak to přichází , neskutečné výhledy do kraje a  na vysoké kopce s  klikatými hady silniček lemovaných hrozny nádherných hortenzií střídajících se s pruhy elegantních  agapanthusů.

Lombo do Mouro Madeira

Nádherné květy

Obrovské bambule hortenzií a   bílých a modrých kalokvětů vypadají neskutečně, srázy na některých místech jsou tak nebezpečné, že se nedá zastavit a  nedovolují nám si ještě více  tu  krásu vychutnat. Nedokáži spočítat kolikrát ještě zastavíme, ale pokud někdo přirovnává Madeiru ke kvetoucí zahradě, tak už tomu rozumím. Jako u nás neukáznění nebo zamilovaní kradou květy , tak tady zastavují madeirští usedlíci a rvou velké trsy nádherných květů. Asi jdou na nějakou oslavu. Ještě , že nás nutí západ slunce k rychlému odjezdu , a tak plni kontrastu barev  v hlavě  přijíždíme do městečka Ribeira Brava.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *