• Menu
  • Menu

Vodopády 25 Fontes a jezírko

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Madeira » Vodopády 25 Fontes a jezírko

25. Fontes

Další z potoků na počátku údolí pod náhorní plošinou Paúl da Serra , který padá do údolí , roztříštěn na více vodopádů , které jsou známé pod jménem  25 Fontes.

K  vodopádům s jezírkem   se dostaneme  podél levády položené o něco níže  než levády do Risco .  Po krásné ,  ne úplně lehké cestě , všichni usedají  znaveni na kameny  a kochají se pohledem na jezírko a vodopády a užívají neopakovatelné atmosféry . K vodopádům postupně přicházejí  spousty turistů  ze všech koutů světa.  Chladím si bolavé nohy v osvěžující vodě a báječně si to užívám.

25 Fontes a jezírko - Madeira
25 Fontes a jezírko – Madeira

Jezírko  se nachází ve sklaním kotli a síla  padajících vodopádů je odvislá od ročního období. Procházka patří k nejpřitažlivějším na Madeiře. Zpáteční cestu volíme u jednoho z rozcestí trasou jinou. Opět okouzleni a provázeni nádhernou přírodou , vodními kanály . Celou trasu kolem levády a vodopádu RIsco a 25 fontes jsme začínalali a končili v Rabacalu.

Rabacal  leží v krásném romantickém údolí  dlouhém asi 12 km obklopen  vřesovišti, vavřínovými lesy, močály . Údolím teče řeka Ribeira da Janela, do které vtéká několik desítek potůčků    Nadmořská výška Rabacalu je 1064 m. Rabacal  patří   mezi nejcennější části Madeirského přírodního parku

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *