• Menu
  • Menu

PICO ARIEIRO

PICO ARIEIRO

Pico Areiro – jeden z výchozích bodů na nejvyšší horu Pico Ruivo.  Na Pico Arieiro se dostanete autem až téměř pod vrchol, kde je obrovské parkoviště.  Cesta na vrchol této hory byla  dramatická  , často rozrážíme bílou pěnu mraků.

Pico do Arieiro

Pokud je krásné počasí  čekají každého  nádherné  výhledy do krajiny.  Autem se vyšplháme téměř do výšky 1800 m. Z parkoviště projdeme moderní budovou a dostáváme se na vrchol , který je ve výšce 1818 m. Budova zřejmě slouží turistům, ale my jsem vyrazili velmi časně a tak jinak plné parkoviště ještě zeje prázdnotou . Kolem nás se rozprostírá pohoří a někde v dáli nás čeká  cíl naší cesty nejvyšší vrchol Madeiry – Pico Ruivo s výškou 1862 m.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *