• Menu
  • Menu

Porto Moniz

 Porto Moniz  –  tady se už velryby neloví

Městečko  Porto Moniz  patří mezi nejstarší na ostrově, ještě před dvaceti lety sloužilo jako základna pro lovce velryb, právě odtud se vyjíždělo na lov těchto kytovců. Název Porto Moniz – tento název nese osada od r. 1533,  původní osada se jmenovala Ponta do Tristao. Moniz si vzal za ženu vnučku objevitele Madeiry Zarcy, nechal postavit kostel Noska Senhora da Conceicao.

Nejsevernější město na ostrově Porto Moniz  je centrem cestovního ruchu a je asi nejvíce známé svými přírodními bazény, ale stojí za to si prohlédnout i jeho pěkný přístav, nebo vybíhající ostrůvek Ilheu Mole s majákem, pevnost, projít pěší zónu na pobřeží , místo vhodné pro relaxaci spojené  s nádhernými výhledy na oceán.  Nové hotely většinou vyšší třídy jsou oázou  i pro rodiny s dětmi. Je zde i hostel a nedaleko v Ribeira de Janela  nad ústím řeky do moře se nachází kemp.

Porto Moniz

Mořské akvárium – je ve staré pevnosti Sao Joao Batista, které dříve sloužila k obraně města před piráty. Pevnost je z roku 1730.¨ Centre Ciencia Viva – kulturní středisko, zde je možné se seznámit na interaktivní expozici s madeirskou faunou a flórou.

Achadas da Cruz – nedalo městečka se můžete nechat svést  kabinovou lanovkou z r. 2001. Dříve lanovka sloužila pro účely zemědělců, aby se mohly dostat na svá políčka dole na pobřeží (Faja da Quebrada Nova). Lanovka překonává výškový rozdíl  asi 430 metrů.

POrto Moniz

Celé okolí Porto Moniz  dává návštěvníkům možnosti  mnoha dalších pěkných výletů : levada Ribeira de Janela,… Do městečka  Porto Moniz se dostanete  ze  Sao Vincente podél romantického pobřeží s nádhernými vyhlídkami na oceán.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *