• Menu
  • Menu

Pláž Prainha

Pláž Prainha  – jediná původní písčitá pláž na ostrově

Strašák , že se na Madeiře nedá v oceánu koupat a budete odkázáni na hotelové bazény je dost zavádějící a pro  milovníky koupání je jasné, že si cestu k moři vždycky najdou. Na Madeiře je více míst , která vám umožní si oceán opravdu užít.

pláž Prainha

Prainha – jediná původní písčitá pláž na ostrově,  podkova vsazená mezi skály, čistá a hluboká voda, příjemně chladná, tmavý písek s hezkým výhledem na oceán a okolní lávovité útesy. Celé okolí  nádherného Ponta de Sao Laurenco je jiné a tak i místo oblázků a šťavnaté krajiny sestupujte od parkoviště ve vyprahlé a pusté krajině a na horkých kamenech se vám proplétají pod nohy desítky  malých ještěrek. Na pláži je sice dost plno, ale nával to není a tak 2. hodinový pobyt a koupání je velmi příjemné. Pláž má pro své návštěvníky i zázemí v podobě , šaten, toalet, sprchy , občerstvení , možnosti zapůjčení lehátek. Pláž je dlouhá asi 150 m a široká 30 m.¨

pláž Prainha

 

Pláž asi nebude vhodná pro postižené  s pohybovým ústrojím, protože dostupnost je více náročná. Parkoviště nad pláží je velké a tak je otázkou, kolik lidí se na pláž vejde, když je parkoviště zaplněné??

 

pláž Prainha

Prainha leží na východním výběžku ostrova , necelých 50 km od Funchalu , poblíž městečka Canical. Nad pláží je velké parkoviště, je zde i zastávka autobusu.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentář