• Menu
  • Menu

Máme psa  5 – Velkej kluk

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Máme psa  5 – Velkej kluk

5 měsíců štěně

Tak dnes je to 5 měsíců, co tenhle „malej frajer“ Doctor přišel na svět. Utíká to a kluk roste jako z vody. 9 kilo čisté váhy, vypadávají   mu „štěněčí zuby“, chodí pravidelně do školky, trochu více poslouchá a plní příkazy, jsou dny, kdy je to „zlatíčko a dny, kdy je to „hajzlíček neposlušnej svéhlavej.

výlet

Miluje procházky a nejraději by si pořád hrál. Zaklínadlo „teď nemůžu, musím pracovat“  nemá rád. Poprvé viděl sníh, ale těšíme se na opravdu bílou krajinu. Máme nový blikací oojek /večer nás totiž není vůbec vidět. Děkujeme firmě Northshop za skvělej dárek!

svítící obojek Nortshop.cz

Výlety a cesty pomalu prodlužujeme. Zvyká si na lidi, pejsky i dopravní prostředky. Poprvé byl na návštěvě a spal přes noc u přátel – díky Mates! Také byl na chvíli udělat radost  babičce do nemocnice.

v nemocnici

Chodí spát kolem 23 hodiny a vstává ráno v 7. Nesmí na gauč!

Nešvar s jedením hovínek jsme zatím úplně neodstranili! Ach jooo!. Chodí pravidelně „pomáhat“ Ajce do práce. Jménem ho znají dopravci balíků, zákazníci i paní v kavárně. O přestávkách pak řádí na psím hřišti.

vce školce

Jí maso z konzervy a granule, miluje „kelímek od jogurtu a tvarohu, nepohrdne kouskem jablíčka, miluje jídlo a tak někdy lepší nevědět, co všechno zbaští , když to nevidíme. Ochutnal psí donut, různé pamlsky.

Pravidelné kartáčování nemá rád, ale zvyká si.  Jeho srst je heboučká  a  je to pořád plyšák! Chlupy se snažíme každý dne uklízet, je jich teda dost. Přežil v klidu i sprchu a fénování. Bez pamlsků by to ale nešlo. Vysavač je jeho nepřítel a bez štěkání to jde jen s pamlsky.

Naučil se koulit prosebně očima a kňučet, když si chce hrát /a to je teda dost často/!

hlavolamy

Čůrání a kakání se daří už téměř 100% venku. Výjimka byla včera , kdy toho bylo ráno na zemi požehnaně. Myslím, ale naše chyba!!!

Nesmí na gauč

Cestovatel Doctor

Procházky i výlety začínají být  četnější  oboustranně příjemné. Zítra pojede poprvé s Ajkou  na „velký“ výlet do Beskyd! Tak uvidíme jak to  „spolu“ zvládnou.

Výlety v listopadu: Kolem Vltavy, Výlov na Jevanskám potoce, Karlické údolí, Kounovské kamenné řady.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *