• Menu
  • Menu

Mělnické vinobraní 2014

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Mělnické vinobraní 2014

Mělnické vinobraní

26.9-28.9

Víkendové zářijové dny plné slunce a podzimních  aktivit, ať už  při výlovech rybníků, při oslavách českého piva a hlavně při každoročních oslavách vína – Vinobraních,  jsou spjaté s tradicemi a velkou oblibou nás Čechů.

Jet do Mělníka byl nápad naší Ajky. Nechtělo se mi, od rána mi třeštila hlava a představa, že bych se jenom měla napít sklenky vína mě dost děsila. Jsem moc ráda, že jsem se nechala přemluvit, protože výlet i atmosféra vinobraní byla skvělá. Nakonec jsme jely tři: já , Ajka a Terka.

Náměstí Mělník
Náměstí Mělník

Mělník je  významné vinařské středisko a historické město, byla jsem tady mnohokrát, hlavně v době, kdy Sára hrála fotbal. Nikdy jsem, ale  nenašla čas, si toto překrásné město prohlédnout. Auto jsme dle rady nechaly u jednoho z obchodních center a vyšláply si kopec na náměstí. Na kraji to teda dunělo muzikou a pouťové atrakce byly v obležení. Chtěly jsme jít jednou z postranních ulic do města, ale tam nás vrátili, že musíme hlavní branou. Před námi se vlnila obrovská fronta čekajících na zakoupení vstupenky. To se nelíbilo nám ani ostatním, dost lidí kolem nás si to rozmyslelo a odešlo. Chaotické a neorganizované .Toto je snad jediná výtka pro organizátory tradičního vinobraní. Slečny v pokladně se zrovna v rychlosti nepřetrhly! Škoda!!!

My jsme stání na lístek vydržely a udělaly jsme dobře. Na náměstí bylo plno. Spousty stánků z občerstvením a hlavně, stánky s nabídkou vína a BURČÁKU. Ajka v Mělníce 4 roky studovala a tak vyzkoušený burčák z mělnického školního statku jsme neměly potřebu měnit. Také to vypadalo, že zde byla největší fronta. Koupily jsme domů 3 litry  a raději nosily po celou dobu městem, aby nám ho náhodou nevyprodali.

V době naší návštěvy hrála na náměstí  kapela UDG a později další kapela QUEENIE. Atmosféra parádní. Také jsme vyzkoušely stánek na vlastní nebezpečí, kde prodávali čerstvé hamburgery s nabídkou ochutnávky chilli papriček od těch „normálních“ až po ty nejpálivější na světě.

Vinobraní Mělník
Vinobraní Mělník

U stánku jsme nejenom ochutnali, ale hlavně obdivovali dva odvážlivce , kteří ochutnávku chilli okusili a zvládli !!  Náměstí a další scény , obklopené lidmi,  rozdávaly  radost, hudbu a  pohodu. Ze všech stánků, restaurací se vinula  kolem vůně, smích a skvělá nálada.

Poslední naší zastávkou byla vyhlídka u zámku. Jedním slovem nádhera!!! Stát nad soutokem řeky Labe s Vltavou  a nad svažitými vinicemi právě dozrávajícího vína s pohledem na bájný Říp ,  je zážitek! Tady bylo také plno , lidé posedávali , kde se dalo  hrála tu  muzika, víno teklo proudem.

Tři hodiny strávené na vinobraní byly příliš krátké, příště určitě déle, ale stálo to za to !!!

Vstupné

Je pro letošní rok koncipováno opět jinak.  Rozsáhlá část svátků vína bude naštěstí opět přístupná ZDARMA!!! Konkrétně se bude jednat o části s pouťovými atrakcemi, stánky atd. Placený bude vstup do prostor Náměstí Míru, kde se budou konat hudební produkce (vstupenky budou k zakoupení u vstupů na náměstí). Vinobraní se tak v opět rozdělí na dvě části – hudební festival (placený vstup) a pouť (bez vstupného).

Ceny vstupného:

třídenní vstupenka – 150,- korun

vstupenka na pátek – 80,- korun

vstupenka na sobotu – 100,- korun

vstupenka na neděli – 80,- korun

vyhlídka Mělník ,soutok Labe a Vltavy
vyhlídka Mělník ,soutok Labe a Vltavy

PROGRAM NEDĚLE

Nědělní program je opět na všech  scénách:

Hlavní scéna /10- 17.30/ Gradace,  Los Rumberos, Skety, The TAP TAP, loučení s Karlem  IV, THE BACKWARDS

Country scéna / 10- 16.00/Blue Eyes, Písníčky kluka Bombarďáka, Inan Hlas, Daniel T,Coates,

Dobová scéna / 10- 17/ Musica Vagantium, Mělnická Balada,Malá dudácká hudba Plzeň, skupina Calata, Kintari, Cimbálová skupina Šenk, Straropražské písničky

Malá dětská scéna / 10- 14.00/ Výlet na Říp – pohádka, Dětská dílny, průvod loutek městem

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *