• Menu
  • Menu

Mexiko MÉRIDA (4)- nejstarší katedrála na americkém kontinentě Catedral da las Idelfonso

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Mexiko » Mexiko MÉRIDA (4)- nejstarší katedrála na americkém kontinentě Catedral da las Idelfonso

Na místě dnešní Méridy stálo již odpradávna domorodé město T¨Hó. To bylo v 16. století dobyto Španěly a přebudováno v koloniálním duchu. Nejen, že zde bylo vystavěno mnoho evropsky vyhlížejících staveb, ale město také získalo vysoké hradby s dodnes patrnými vstupy. Brzy se město stalo obchodním a kulturním centrem poloostrova. Zajímavostí je, že díky své poloze bylo snazší se odtud dostat do Evropy či do USA než do zbytku Mexika. Úzké vazby na Evropu a prosperity vynesly v 19. stol. Městu přezdívku „Paříž Západu“. Ohromná spousta luxusních rezidencí a elegantních bulvárů z té doby je dokladem oprávněnosti tohoto označení.

Merida Mexiko

Dominantou a turisty nejvyhledávanější památkou města je nejstarší katedrála na americkém kontinentu – Catedral de San Idelfonso. Interiér katedrály vyplňuje velmi zajímavá socha Krista – Cristo de las Ampollas, ke které se vážou neuvěřitelné legendy. Dějiny uvádí, že při místním požáru se na dřevu sochy objevily puchýře popálenin, socha zčernala, avšak neshořela. Ve městě se odrážejí bohaté vlivy mayské kultury, které i dnes můžeme poodhalit v muzeu zasvěceném této civilizaci.

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *