• Menu
  • Menu

MEXIKO, GUATEMALA,HONDURAS, BELIZE 3

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Mexiko » MEXIKO, GUATEMALA,HONDURAS, BELIZE 3

San Cristobal de Las Casas – Jen nedostat přes držku.

Po úžasném zážitku, jdeme na rychlý oběd na kuře a pak pro bágly do cestovky. Potřebujeme se dostat do  města San Cristobal de las Casas. Není tu žádné spojení a tak jedeme taxíkem na dálnici. Taxikář nás vyklopil na místě, kde nebylo žádné značení. Bylo vedro k zalknutí a nikdo nám nezastavil, to už jsme trochu znervóznily, ale asi po dvaceti minutách zastavil minibus a už jsme jely. Není to daleko, asi 40 minut. Našly jsme si hotel Posada Media Luna s pěkným nádvoříčkem za 400 pesos. Tady si můžeme koupit pivo a dát si kávičku.
Vysoko v horské oblasti Chiapasu v kopcích, leží starobylé koloniální město San Cristobal de Las Casas.  Skoro 500 let  bylo izolováno od okolního světa.  Tím se udrželo koloniální atmosféru.
Svět je tu rozdělen na dvě existující města vedle sebe. Turistické město se všemi jeho atrakcemi a pak je tu bída  Los Indios, kteří žijí na okraji města.

Kostel San Domingo – Mexiko

Již tu nejsou muži v černých maskách. To tu je vidět jen na pohlednicích.
Ani si nevybalujeme a jdeme se zeptat, jak se dostaneme do Guatemaly. Hned za rohem nám zařídili dopravu přes hranice za 63 dolarů pro obě. Prohlédly jsme si tržnici a další kostel Santo Domingo. Úplně jiný než běžné kostely a opravdu krásný. Jsme v nadmořské výšce 1700 a už je to znát, je tu příjemnější klima. Jsme vlastně v horách. Zašly jsme do katedrály a do moc pěkné zahradní restaurace na pivo Bohemia.
Někteří indiáni jsou zde maličcí. Připadám si mezi nimi jako obr a to mám pouhých 170 cm. Vím, že nemají rádi focení, ale nemohu si pomoci, fotím nenápadně a za chůze, fotky podle toho taky vypadají. Jana mi oznamuje, že stejně dostanu od někoho přes držku. Jenže jsem jako v transu. Je jich tu tolik. Většinou něco prodávají, nebo posedávají na náměstí a nebo
trochu přebrali.

 

Zapatisté – zapatistické hnutí v mexické Chapasu inspirovalo i mnohá hnutí po celém světě . Impuls k snahám o společenskou změnu směrem ke spravedlnosti o svobodě.v roce 1994 zabraly stovky indiánských povstalců nejdůležitější města ve státě Chipas další historie Zapatistů a celého hnutí je na delší povídání…

cestopis následující den

cestopis předcházející den

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *