• Menu
  • Menu

Monte Capanne – ELBA

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Monte Capanne – ELBA

 Na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanne

výhledy Monte Capanne

Monte Capanne

Na Elbu jezdím velice často a to i v zimě. Letos v únoru jsem zde strávila celý měsíc a počasí bylo slunečné, přes den krásných  23 stupňů. Bydlela jsem kousek od Capoliveri  (bývalá hornická osada, v dnešní době letovisko s krásnými písečnými a skalnatými  plážemi a dobrým vínem) a z terasy domu jsem s úžasem pozorovala východy a západy slunce nad zátokou s vyhlídkou na Monte Capanne. Na jaře jsem opět odjela na Elbu a rozhodla jsem se, že se podívám na vrchol nejvyšší hory Elby. Byla úžasná viditelnost a ta pravá chvíle udělat si výlet. Autem jsem dojela do vesnice Marciana, kde najdete zříceninu hradu  a odsud se dostanete  k nejvyššímu vrcholu ostrova  Elby – Monte Capanne. Na vrchol hory Monte Capanne  se dá dojít pěšky, ale raději jsem jela lanovkou. Přeci jen 1019 metrů je docela vysoko.  Za jízdy jsem naskočila do klece a asi za 20 minut jsem byla nahoře. Lanovka nepřibrzdí a nezastavuje, když se vystupuje a nastupuje, ale starším lidem a dětem pomáhá obsluha lanovky. Z vrcholu hory je krásně vidět Elba ve tvaru ryby a ostrovy P|ianosa, Montecristo, Capraia, Korsika a nádherné moře.

lanovkou na Monte Capanne

Lanovka na Monte Capanne

Protože výstup na vrchol hory by byl pro většinu turistů poměrně náročný, byla z městečka Marciana v roce 2004 postavena asi 2,5 km dlouhá lanová dráha, místními nazývaná Cabinovia. Jedná se o visutou jednolanovou dráhu. Pro přepravu cestujících však neslouží ani gondoly, ani sedačky. K lanu jsou připevněny dvoumístné koše. V těch cestující stojí. Jízda lanovkou je takovým malým dobrodružstvím, na jehož konci všechny odvážlivce čeká odměna v podobě nádherného výhledu na okolní hory a moře. Po krásném výletě, doporučuji,  velmi dobrou restauraci přímo u lanovky.

Elba – Monte Capanne, Elba

 

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *