• Menu
  • Menu

Muzeum řemesel Letohrad – největší v ČR – výlet s dětmi

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Pardubický kraj » Muzeum řemesel Letohrad – největší v ČR – výlet s dětmi

Unikátní muzeum v Letohradě nabízí přes 50 ucelených expozic z roku 1840 – 1930, výstavní plocha expozic je 1300m2. Jsou zde dále unikátní technické památky, funkční pilnice, stálá výstava “ Fauna ČR „ V objektu najdete i stylovou restauraci. Muzeum sídlí v budově barokní sýpky z roku 1750. Expozice jsou i v dalších budovách. Z řemesel je možno jmenovat např: mlynář, truhlář, švec, pakař, řezbář, řezník,kolář, bednář , šindelář….. V mechanických dílnách  jsou umístěny expozice zemědělských strojů, kovárna, atd..dále jsou zde expozice hasičství, železnice, funerák, četnická stanice, zařízená hospoda s orchestrionem…, 100 let stará třída se starým vybavením…

Městské muzeum Letohrad

Unikátním exponátem a ojedinělým v ČR je pohyblivý vyřezávaný skanzen řemesel s 25 řemeslníky , kteří předvádějí svá řemesla.

Fauna ČR – známá i neznámá zvířata ČR, setkání s Karkulkou z pohádky. V přírodní scenérii je umístěno 110 vycpanin zvířat, ptáků, ryb.

Současní majitelé Pavel a Drahomíra Taclovi v letech 1996-2001 sýpku zrekonstruovali na Společenské centrum, kam umístili restauraci na sýpce, Nový dvůr, restauraci ve sklepě, zahradní restauraci na terase a  vybudovali rozsáhlé muzeum řemesel. První expozice muzea byla otevřena v r.2000.

 

Muzeum řemesel Letohrad

Muzeum řemesel je unikátní a rozsáhlý skanzen, který je navštěvován nejenom turisty z ČR , ale z celého světa.

 

otevírací doba : duben – říjen       9 – 17 hodin     denně

listopad – březen 9 – 16 hodi      po – pá

 

V muzeu se nesmí fotografovat…

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *