• Menu
  • Menu

Naučná stezka Drbákov – Albertovy skály

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Naučná stezka Drbákov – Albertovy skály

Velikonoční procházka

Vyrážím s Doctorem před polednem směr Slapy, konkrétně  na naučnou stezku Albertovy skály Drbákov. Tady by se mělo nacházet jedno z nejkrásnějších míst středního Povltaví. Vrchol Drbákov se tyčí nad Slapskou přehradou, nachází se tady suťové a květnaté háje. Od roku 1933 je oblast pod názvem Drbákovské tisy chráněným územím. Sousední Albertovy skály jsou chráněny od roku 1977.

Albertovy skály Drbákov

 

Naučná stezka Drbákov – Albertovy skály

Parkujeme dle rad cestovatelů na parkovišti U Křížku /Nažlovice/. Je Velikonoční pondělí, parkoviště je téměř plné. Neprší, sem tam prosvitne slunce. Jdeme po značené trase a držíme se zelené a modré značky. Celý okruh by měl měřit asi 7, 5 km. Střídáme stoupání a klesání po celkem pohodlné cestě ve vzrostlém háji. Jaro  se začíná  pomalinku halit do zelenkavých lístků,  květnaté zelené podrosty vystřelují malebné kvítky sasanek, jaterníků a dalších jarních bylin.

Albertovy skály Drbákov

Nebe se zatemňuje a neznalost terénu a dost katastrofické popisy trasy mi trochu nahánějí hrůzu, zda trasa popisovaná v některých místech jako hůře schůdná /hlavně při dešti/ po skaliskách s krásnými vyhlídkami je schůdná pro psa. Je to mlaďoch nebojím se, že by nezvládl /spíše já, pokud bych ho měla nosit na popisovaných obtížných úsecích/.

Přesto, že je tady tak krásně, volím cestu zpět v půlce trasy a po prozkoumání se sem znovu vrátíme jindy.  Škoda! 5kmsme ušli i tak.

Albertovy skály Drbákov

Seznam  11 zastávek  naučné stezky Drbákov – Albertovy skály

U Křížku, Hřebínek, Pod Drbákovem, Tisová, Bílá skála, Holejšov, Mokrý splaz, Výstřeší,  Nad Častoboří, Albertova skála, Vyhlídka na Sedlčansko.

Trasa není vhodná pro velmi malé děti, kočárky, vozíčkáře a lidi s horší hybností.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *