• Menu
  • Menu

NP AIGÜESTORTES IV.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » NP AIGÜESTORTES IV.část

Refugi de Colomina- Collada de Saburó- Refugi Josep Maria Blanc- Espot

 poslední a nejkratší etapa našeho putování, lehké, dobře značené, počítejte cca 6h. Stoupání nejsou těžká, dlouhý sestup, naštěstí mírný (ale kolenáři ho cejtit budou 🙁 )

Prní stoupání, v pozadí Estany de Colomina s Refugi de Colomina

Sedla Pas de l´Ós

Ráno máme naštěstí hezky, v údolí se převalují mraky. Klasika- snídáme, balíme, loučíme se a tentokrát chvilku po 8!!! vyrážíme. Nejdřív obcházíme z leva jezera Estany de Colomina a Estany de Mar a na konci druhého jezera se prudkým, ale krátkým a rychlým stoupáním dostaneme do sedla Pas de l´Ós. Z něho kousek klesnem a z prava obejdem další jezero a začínáme, teď už poslední stoupání našeho putování. Jde se v podstatě přes velký kamenný pole, my to vzaly po “pěšině“ na vrchní hranici kamenů, téměř v sedle jsme pak přehopkaly pár kamínků a dostaly se na další pěšinu, po které jsme už  po trávě a v klidu došly do sedla Coll de Saburó. I v druhém údolí se převalují mraky, počásko začíná být nic moc. Klesáme do údolí, z leva obcházíme další jezero a asi po půl hoďce cesty se nám otvírá krásný pohled na Estany Negre de Peguera a mraky za ním. Tohle jezero je specifický, podle mě jedno z nejkrásnějších v NP a tenhle výhled faaakt stojí zato. Klesání je docela rychlý, občas trochu strmý, ale na chatu Refugi Josep Maria Blanc docházíme bez problému.  Chata je otevřená, ale ani nejdem dovnitř, sedly sme si k jezeru a uvařily poslení zbytky jídla “co batoh dal“ 🙂 Pak už se ubíráme po cestě směr Espot.

Estany Negre de Peguera

Směr Espot

Na rozcestníku jsou psaný asi 3 hodky, my to stihly rychlejc, ještě jsme si cestu krátily sbíránim hub na smaženici. Nejdřív se jde po nezpevněný cestě kudy jezděj i jeepy, ale pak značka odbočuje doleva na pěšinku, po níž jsme došly až do Espotu. Ke konci už byla cesta trochu nekonečná, i proto, že nás chytla asi hodinová bouřka, ale nakonec něco po 14 hodně docházíme do vesnice. Chtěly sme si koupit něco dobrýho k jídlu, ale ouha- španělská siesta, všechno je zavřeno, tak dem rovnou na stopa…. a máme kliku- první auto, co nás míjí – staví nám anglická rodinka na dovče a bere nás až do vesničky jménem Sort, kde nás má vyzvednout přítel. Navíc jsme tam potkaly fíkovník, tak lezu na strom a svačíme fíky, pak už se jen pohodlně usazujem v kárce a jedem domů, další super výlet je úspěšně za náma 🙂

Cestopis předchozí den

na začátek cestopisu

Ráno na chatě Refugi de Colomina

 

Ifca

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.