• Menu
  • Menu

Ostrov KOS – last minute Řecko 1

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Ostrov KOS – last minute Řecko 1

Tigaki

Není o čem přemýšlet Naďo, prostě jedem! Hurá k moři a za dobrodružstvím. Last minute na řecký ostrov Kos! Zájezd koupen a zítra v ranních hodinách odlétáme. Rychle sbalit pár hadříků do báglu a rozloučit se s partičkou  z práce. Začalo to nenápadně, bágl nesu k Nadě a všichni  společně,  před cestou vyrážíme na malý okruh Prahou.

loučení v Praze

Okruh začíná ve Vozové ulici, přes kávu v žižkovském Bajkonuru s občerstvením na Parukářce s Václavem Havlem v pozadí. V baru U Rosťáka, kamaráda mého Jáchyma, koncert Kapitána Dema. Z ohrady jdeme rovnou k Vystřelenýmu oku, tady hraje kapela Blaženka a končíme náš okruh v baru Marvik, kde s Naďou potkáváme slepého muzikanta Mário Biháriho.

Na letišti Václava Havla

Ovíněné  jdeme k Nadě  do Španělské a ve 2 ráno na Ruzyň. Jdeme na odbavení. Jediná taška (nejmenší ze všech v hale) a to Nadi, važící 6 kg, se zasekla na pásu, tak jsme musely čekat, až  ji vyprostí povolaný zřízenec.. já tam pro ni vlezla na jedoucí pás, že ji pomůžu, ale byla jsem zadržená!

výtěr z krku na letišti

A to v ní má 3 knihy (Čapka a jiné dva klasiky). Mezi tím nám udělali výtěr z krku. Konečně jsme za kontrolami a úplně „unavené“ jsme si ustlaly v dětském koutku.  Usnuly jsme. Naštěstí  jsme letadlo stihly na poslední vyzvu!

Ostrov Kos

Je 4: 50 hod ráno. Letíme s leteckou společností Smart wings. Let trvá 2,5 hod.  Jsme na letišti Antimahia. Všichni musíme vyplnit  formulář  ohledně pandemie a pak si nás po jednom odchytávají na výtěr z krku. Čekáme  na Nadi zadrhlou tašku  a poté jdeme do čekajícího autobusu.

Autobus  plný cestujících nás  rozváží  do různých koutů ostrova. Úplně vyřízená chci nastoupit, škobrtla jsem asi o svůj vlastní šátek a žuchla na zem. Kotník je trošku v kreši, ale jdu dál tím světem širým, i když mít nohu v prd…. hned na začátku tripu je dost na prd!

ostrov Kos, Tigaki

Tigaki

Samy dvě vystupujeme jako třetí  ve vesničce Tigaki  u  Villy Andrews, která je asi 15 km od letiště. Uvítali nás velmi srdečně, dostaly jsme frappé a snídani s džusem, pustili řeckou hudbu z kompu, k tomu se přidaly cikády. A kalba začala dál, jen v jiném rytmu, zahájil ji Řek Zorba.

ostrov Kos, Tigaki
Gabriela Kubová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *