• Menu
  • Menu

PARLAMENTARIUM v Bruselu

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Belgie » PARLAMENTARIUM v Bruselu

Virtuální výlet po Evropě.

Navštívit Evropský parlament v Bruselu může opravdu každý. Při  naší krátké návštěvě Belgie jsem této možnosti využila a na opravdu krátký čas tuto instituci navštívila. Prohlídka i prostory jsou seskupeny tak, aby každý malý i dospělý návštěvník, zábavným způsobem byl informován o instituci , která ho zastupuje.

Návštěvníkům je k dispozici  malý multimediální průvodce. Průvodce vás zajímavý způsobem seznámí s rozhodnutími , která jsou v parlamentu přijímána a jak ovlivňují náš život.

Vyberete jeden z 24 úředních  jazyků EU a zajímavostí je , že  je zpracována i verze pro dětské návštěvníky, stačí si jenom přepnout. Hned při vstupu do expozice projdete „ tunelem hlasů „ . Hlasy , to je  24  úředních jazyků , které se v Parlamentu používají.

Všechny prostory jsou navrženy tak, aby vyhovovaly i návštěvníkům , kteří mají různá omezení. Pro hendicapované sluchem je k dispozici verze  průvodce s více ozvučeným softwarem.Vítány jsou rodiny s dětmi a není problém zde používat dětské kočárky.

Parlamentarium Brusel
Parlamentarium Brusel

Co Vás dále čeká , magická trojrozměrná mapa Evropy a videopanelem se vzkazy od poslanců EP. Mimo hodinové prohlídky najdete v každé  části výstavních prostor něco pro  děti.

Prohlídka i zapůjčení multimediálního průvodce je pro návštěvníky zdarma. Při vstupu do Návštěvnického centra  projdete přes bezpečnostní kontrolu a skenují vám vaše věci ve skeneru. Není potřeba rezervace , můžete přijít během návštěvních hodin.Pro školní skupiny je připravena hra , která dětem (hráčům) umožní zažít , jaké to je být poslancem.

Mimo výstavní prostory zde najdete  informační centrum, zde vám rádi zodpoví vaše otázky , je možné použít šatnu s uzamykatelnými skříňkami, je zde obchod s upomínkovými předměty , bistro .

Do evropské čtvrti, kde se Parlament nachází ,  se dostanete mnoha způsoby, pěšky, autobusem, vlakem a metrem. Kvůli omezenému parkování je určitě lepší zvolit variantu městské dopravy nebo si udělat procházku. Od metra je to nějakých 10 minut chůze.

Evropský parlament v Bruselu
Evropský parlament v Bruselu

Návštěvní doba  v Parlamentu : Po – 13-18 hodin

                                                                           Út – 9-18 hod

                                                                          St-  9-18 hod

                                                                          Čtv – 9-18 hod

                                                                          Pá – 9 -18 hod

                                                                          So –  10- 18 hod

                                                                          Ne – 10 -18

(zavřeno : 1.1,1.5. , 1.11., 24.25. a 31. 12.)

Adresa : Rue Wiertz 60/ Wiertzstraat 60

               Budova Willy Brandt

               B – 1047 Brusel

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.