• Menu
  • Menu

Petrohrad – Petěrgof – 2.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rusko » Petrohrad – Petěrgof – 2.část

Petrodvorec

Třetí den jsme chtěli strávit v nedalekém Petrodvorci (Petěrgof), který nechal postavit car Petr I. Veliký, inspirací mu bylo francouzské Versailles. Místo je proslulé jako rezidence carů z dynastie Romanovců. Ve zdejším palácovém a parkovém celku z 18. a 19. století, který se rozkládá na pobřeží Baltského moře na ploše přes 800 ha, je umístěno přes 170 fontán. Velký palác rozděluje areál na Horní a Dolní park. Petrodvorec byl výrazně poničen a rozkraden německými vojáky za druhé světové války.

Lístek na loď hydrofoil jsme měli koupený opět dopředu (1700 rublů/osoba). Vyráželi jsme první lodí v 10:30 hod. Po půlhodině jsme kotvili v Petrodvorci. Lístky opět byly koupené dopředu, jen se na ten den nedaly sehnat do Velkého paláce. Do spodních zahrad a do jednoho muzea se dá dostat za 1.100 rublů/osoba.

Petrodvorce

V parku již bylo spousta lidí, kteří přijeli autobusy po pevnině. V hlavní části to bylo celkem maso, takže jsme se „uklidili“ do okrajových částí, kde jsme chvílemi byli úplně sami. Celý park je moc krásný, se spoustou fontánek a vodotrysků.

Po obědě se počasí začalo kazit, takže jsme se schovali v jednom z altánků. Bohužel se blížil čas našeho vyplutí (15:00 hod.), takže nezbylo, než se vydat do deště. Než se nám podařilo koupit předražený deštník, byli jsme totálně promočení.

Petrodvorce

Cesta zpět trvala opět půl hodiny a z přístaviště, které je hned u Ermitáže, jsme se hned vrátili do hotelu. Ohřát jsme se zašli do hotelového welnessu a pak taxíkem dojeli na večeři do restaurace na kraji města Il Lago. Po báječné večeři jsme skončili ještě v baru Arco, kde jsme dvě hodiny seděli na baru a pozorovali šikovného barmana, jak míchá nám neznámé drinky.

Chrám Nejsvětější Trojice

V neděli jsme si zabalili kufry, nechali je na recepci a vyrazili k chrámu Nejsvětější Trojices krásně modrými kupolemi plnými hvězdiček. Podél řeky Fontánka jsme se pak dostali k muzeu Fabergeho, kde se nachází druhá největší sbírka Fabergého vajec na světě. Legendární klenotník Carl Fabergé vytvořil tyto nádherné umělecké předměty pro cara Alexandra III. a pro jeho syna Mikuláše II.

chrám Nejsvětější Trojice

Pak už nám nezbývalo moc času, takže jsme se přes Něvský prospekt vrátili zpět do hotelu. Něvský prospekt byl celý pro auta zavřený, protože zde zrovna probíhala nějaká vojenská přehlídka na oslavu založení města. Na letiště jsme dojeli opět taxíkem a v 15:30 hod. odlétali směr Praha. V nohách jsme měli cca 45 kilometrů prochozených po Petrohradě.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *