• Menu
  • Menu

Venezuela 5

Playa Medina 

14.10.2012 K snídani si dáme omeletku a s řidičem jménem Osvald, starý známý ze včerejška,odjíždíme na slavnou Playa Medina. Silnice v počátku dobrá, později se mění na prašnou cestu. Pláž je opravdu nádherná. Bohužel je víkend a navíc státní svátek a  je tu moc domorodců. Opět žádní turisté. Místní pijí ve vodě, nebo drží mobily a pořád si píšou sms-zpávy. Chavez zavedl bezplatné vzdělání, nikdo tu ale nepracuje. Tak si můžou aspoň psát zprávy na mobilu. Uvelebily jsme se na pláži pod slunečníkem.

Playa Medina

Playa Medina
Playa Medina

Playa Medina – se nachází na poloostrově Paria, je zde téměř panenská příroda , její krása spočívá především v ostrém kontrastu mezi  průzračným mořem a bujnou vegetací s kokosovými palmami. Pokud jedete lodí , v okolí najdete další  pláže a krásné scenérie pobřeží. (např Pui Puy, kde se díky vlnám dá i surfovat). Říká se , že Pláž Playa patří k nejkrásnějším plážím na světě, je zde také možnost šnorchlování a  potápění , s možností pozorování korálů a skalního mořského dna.

Cestopis následující den

Cestopis předchozí den

.

 

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.