• Menu
  • Menu

Polsko – Bukówka

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Polsko » Polsko – Bukówka

Jeden z posledních letních dnů jsem zahájila docela časně, protože jsem chtěla vidět východ slunce. Pro pozorování začátku nového dne jsem si vybrala rozhlednu Eliška, která se nachází kousek za Trutnovem, hned vedle dělostřelecké pevnosti Stachelberg. Počasí mi přálo a nebe se zabarvilo do nádherné červené barvy, která hřála jako oheň, takže mi ani nebyla zima.

Rozhledna Eliška

Rozhledna, pojmenovaná podle manželky krále Václava II, je vysoká 24,5 metru a je odtud parádní výhled na Stachelberg, ale také Královecký Špičák, který se nachází kousek od polských hranic. A právě do Polska vedly i moje další kroky – tedy jít pěšky už odtud se mi nechtělo, proto jsem se přiblížila autem, a to až do malého městečka Bukówka kousek za hranicemi. Mezi Stachelbergem a Bukówkou je to po silnici asi 20km, takže jsem po necelé půlhodině parkovala kousek od jezera Bukówka, vybudovaného na řece Bóbr, které jsem měla v plánu obejít.

Jezero Bukóvka

Nejdřív jsem vystoupila na 38 metrů vysokou hráz, ze které je část jezera vidět. Pak jsem se vydala nalevo po modré turistické značce, která vedla kolem jezera. Na několika místech se dalo přijít přímo až na břeh. Očividně je to oblíbené místo rybářů, protože jich tu bylo hned několik. Jakmile se modrá turistická značka začala od jezera odklánět, opustila jsem ji, a pokračovala po cyklostezce. Po cca 5ti kilometrech jsem byla na druhé straně jezera, naproti první hrázi. Tady, u městečka Miszkowice je další hráz. Kousek odtud bylo hezké workoutové hřiště.

Po cyklostezce jsem pokračovala dál až na kraj městečka Paprotki a tady jsem se přesunula na červenou turistickou značku. Komu by se nechtělo stoupat do kopce, mohl by pokračovat podél jezera zase až ke hrázi, ale mě přišla škoda minout vyhlídku na Bukówku z vrcholu Zadzierna (724 m.n.m.). Je pravda, že jsem během téhle části cesty trošku špačkovala, protože to byl opravdu krpál, ale ten výhled stál za to – jezero jsem měla jako na dlani. Odtud to už dolů byly jen poslední 2 km. Celý okruh je cca 10 km.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *