• Menu
  • Menu

Poštorná – kostel Navštívení Panny Marie

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihomoravský kraj » Poštorná – kostel Navštívení Panny Marie

Poštorná, založená v první polovině 16. století charvátskými kolonisty. Do roku 1785 byla samostatná farnost součástí pasovské diecéze . Památkově chráněný komplex budov v Poštovné s dominantním farním  kostelem  Navštívení Panny Marie byl vystavěn v roce 1895 -1898  na místě původního kostela z r.1339. Vysvěcení kostela se  konalo 3.července 1898 a chrám představuje jednu z velmi pozoruhodných novogotických staveb u nás.  Na projektu je podepsán lichtejnštejnký dvorní  architekt Karl Weibrenner. Ke stavbě byly použity výrobky z místních keramických závodů, cihly a glazovaná krytina, které se dnes už nevyrábějí.

Poštorná – kostel Navštívení Panny Marie

Poštorná je v současnosti součástí města Břeclav. Břeclav je v Jihomoravském kraji na řece Dyji , nachází  se 6 km severozápadně od Lednicko – valtického areálu, zapsaného do kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Poštorná , byla  naším prvním  jarním  výjezdem  na kole   Stezka přes lužní les na soutoku Moravy a Dyje se svými  tajemnými bukovými lesy a samotný výlet byl při již hřejících paprscích jarního slunce prostě skvělý. Naučná stezka byla otevřena v roce 2001. Pro cyklisty a turisty je značená obousměrně. My jsme jeli po zelené značce od Janova hradu směr Břeclav. Mimo krásné přírody , zde můžete spatřit i bobra.

Břeclav

 

K Poštorné se dostanete  i MHD z Břeclavi, železnice je vzdálená 2 km, pro automobily zde je parkoviště. Pro návštěvníky Lednicko – valtického areálu to může být další z cílů  už tak  skvostné nabídky  atraktivních  objektů zasazených do překrásných zahrad a okolní přírody. V sezóně od dubna do září  se dá dostat z Břeclavi do areálu v Lednici  i lodí.

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *