• Menu
  • Menu

Vodní nádrž Nitrianské Rudno

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Slovensko » Vodní nádrž Nitrianské Rudno

Přehrada Nitrianské Rudno 

Při úmorném horkém počasí nás cestou ze Slovenska do Čech upoutala cedule s nápisem Vodní nádrž Nitrianské Rudno. Zaparkovaly jsme na parkovišti u velkého kempu, který se rozprostírá přímo na břehu řeky Nitrici v Rudnianské kotlině. Čistá voda, vzrostlé stromy i přístaviště nás mile překvapily. Koupel byla velmi osvěžující. Areál s nádherným panoramatem se nám opravdu líbil. Zrelaxovaly jsme se a dále pokračovaly do malebné dědiny Čičmany, se starými chaloupkami.

kemp Nitranské Rudno

Vodní nádrž Nitrianské Rudno

Vodní nádrž byla postavena v roce 1951. Rozloha vodní plochy je 0,96 km2 s délkou 1,46 km, maximální šířkou 0,6 km a hloubkou 13,5 metru. Oblast je určená pro rekreaci, koupání, windsurfing,  jachting , rybolov a vodní sporty.

kemp Nitranské Rudno

Camping Nitrianske Rudno

Kemp se nachází na břehu přehrady v údolí mezi Strážovskými vrchy, vytvářejícími unikátní siluetu „ spícího mnicha“ a pohořím Magura, 12 km od lázeňského města Bojnice s krásným zámkem a největší ZOO na Slovensku.

V areálu je víceúčelové hřiště (20x40m) s umělou trávou a osvětlením. Dále zde najdete vodní tobogán i kolotoče, pro děti asi super, ale v té nádherné krajině nás to trochu vyděsilo.  Dále je tady dětské hřiště. Občerstvení i jídlo zajišťují stánky s rychlým občerstvením, pizzeria, restaurace, kafe bar. Nedaleko kempu je supermarket.

kemp Nitranské Rudno

Pro stany a karavany je zde ubytovací kapacita 1000 osob, je zde 44 elektrických přípojek , v okálech je 16 lůžek s WC a sprchou , 12 lůžek se sprchou a WC je v mobilních domech a 24 unibuňkách.

kemp Nitranské Rudno
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.