• Slovenské lázně – Rajecké Teplice

  od • 17.7.2017 • Slovensko • Štítky: , , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Rajecké Teplice – Lázně Aphrodite

  Cestu domů ze Slovenska jsme si zpříjemnily krátkým pobytem v krásných lázních v Rajeckých Teplicích. První lázně na Slovensku, které vybudovaly moderní vodní svět s vnitřními a venkovními termálními bazény a saunový svět.3 hodiny do zavírací doby byly tak akorát a moc jsme si to náramně užily.

  Rajecké Teplice

  Přes den úmorné vedro, ale večer se zatáhlo i ochladilo  a tak příjemná teplá voda i sauny pro nás byly skvělou relaxací. Za 28 Euro na tři hodiny jsme měly přístup do všech bazénů i saun. Navštívily jsme také  nově vybudované prostory o které byly lázně rozšířeny. V ceně bylo zapůjčení osušky i županu. Zkusily jsme všechny dostupné bazény uvnitř i v exteriéru, užily jsme si v saunách i Kneippův chodník. Večerní návštěva byla skvělá i z důvodu, že zde byl velmi omezený počet návštěvníků, takže relax byl skvělý!

  Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

  Historie lázní

  Začátkem 17. století bylo vybudováno lietavské panství, kterému patřily termální prameny i celé široké okolí, první stavění, z nichž se vyvinuly dnešní lázně, Rajecké Teplice. Mezi první stavby patřil lázeňský dům a hostinec pro zámožné hosty, přičemž první podrobný popis lázní uvádí profesor Cranz ve své balneografii. Pro hosty byly k dispozici tři bazénové koupele a léčba byla zaměřena na ochrnutí, dnu, opuchliny a různé kožní onemocnění.
  Začátkem 17. století (1610) začíná stavba panského domu a koncem 18. století nová výstavba lázní, které s velkou oblibou využíval i panovníků palatín Juraj Thurzo, o čem je písemný doklad z roku 1604. Palatin Turzo dal postavit zděný dům se šesti pokoji .

  Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

  Současnost

  Lázeňský dům jako hotelový a relaxační komplex splňuje všechny podmínky evropského standardu a patří k nejnavštěvovanějším objektům z řad Slovenské i zahraničních klientů – rádi se zde vracejí čeští, němečtí, rakouští, polští i ostatní lázeňští hosté, kteří umí ocenit balneoterapii na špičkové úrovni, kvalifikovaný tým odborného personálu i kvalitní služby jednotlivých středisek.

  Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

  Natural SPA – interiér

  Kneippův chodník
  Příjené urči tě je, že u chodníku jsou pevná zabradlí a střídání ledové a horké vody bylo nejenom zdravé, ale zábavné a pohodlné. Procházka po Kneippova chodníku je založena na střídavém působení teplé vody 40 °-42 ° C a studené vody 12 – 14 ° C v jednotlivých vaničkách, s nerovným terénem, ​​který reflexně stimuluje chodidla. Blahodárné účinky Kneippova chodníku jsou zlepšení prokrvení končetin, celkového metabolismu a krevního oběhu, prevence ploché nohy a obnova pružnosti cév, svalů a šlach chodidla.

  Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

  INFRASAUNA
  Pobyt v infrasauně s teplotou 45-50 ° C zajistí příjemné přehřátí organismu i lidem, kteří nesnesou vysoké teploty v tradiční finské sauně. V infrasauně působí infračervené záření, které proniká do hloubky až 4 cm, a tím důkladně prohřívá i hlouběji uložené tkáně a zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů.

  RELAXAČNÍ výplavový BAZÉN
  Celotělový koupel v přírodní termální vodě s teplotou 35 ° -36 ° C s možností využití hydromasážních trysek a perličkových lehátek přizpůsobených na masáž zad, horních a dolních končetin. Výplavový částí bazénu se dostanete do vnější části bazénu, nad kterou se majestátně tyčí bralo z přírodních skal, po kterých stéká vodopád.

  RELAX AQUA
  Relaxační odpočinková zóna s uklidňujícím výhledem na akvárium se sladkovodními rybami. Kapacita relaxační místnosti je 8 lehátek.

  RELAX PANORAMA
  Relaxační odpočinková zóna s atraktivním výhledem na venkovní areál Natural Spa. Kapacita relaxační místnosti je 15 lehátek.

  Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

  Natural SPA  – exteriér

  NATURAL HORKÝ BAZÉN
  Bazén s objemem 40 m 3 a teplotou vody 40 ° C. Bazén je dispozičně navržen jakoby část bio jezera obloženého přírodním kamenem. Voda v bazénu je upravována mořskou solí.

  LEDOVÝ BAZÉN
  Ochlazovací bazének s teplotou vody 10 ° -12 ° C a hloubkou 1,3 m se nachází mezi srubovými saunami v blízkosti záhonu s léčivými bylinkami.Bazén slouží pro opravdové otužilců na zchlazení po saunování.

  Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

  BIOSANÁRIUM
  Teplota v biosanáriu se pohybuje mezi 65-70 ° C a relativní vlhkost vzduchu je mezi 20% až 30%. Pobyt v biosanáriu pomáhá pacientům s vysokým krevním tlakem, posiluje imunitní systém a je vhodné pro ty, kterým je klasická finská sauna příliš horká. Naše exkluzivní biosanárium s panoramatickým výhledem na venkovní přírodní areál Vám nabízí kombinaci muzikoterapie, chromoterapie a aromaterapie. V pravidelných intervalech, každou půl hodinu probíhá automatické polévání saunových kamenů jedinečným zařízením.

  Kelo RITUAL SAUNA
  Finská rustikální sauna osmiúhelníkového tvaru s teplotou 85 až 95 ° C je v interiéru obložena 200-letým Kelo dřevem. Uprostřed sauny je dominantní saunová kamna. Kapacita sauny je cca 80 lidí a je jako stvořená na saunové rituály. Saunamajster během saunového rituálu poléváním kamenů zvyšuje vlhkost vzduchu v sauně, čímž zvyšuje pocitovou teplotu. Následně pomocí osušky nebo vějíře rozhání vzduch v sauně a zvyšuje tak intenzitu saunování. Každý rituál trvá 10 – 13 minut, je doprovázen hudbou, světelnými efekty, příjemnými vůněmi nebo tématickým příběhem.

  NATURAL reflexního CHODNÍK
  Reflexní chodník rozprostírající se kolem Ledového bazénu slouží na reflexní stimulaci plosky nohy.Krátká procházka po chodníku skládajícího se z podloží různého složení Vám stimuluje chodidlo, působí preventivně a stimuluje aktivaci podélné a příčné klenby chodidla.

  Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

  Otevírací hodiny

  Pondělí – neděle 9-23 hodin

   

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *