• Menu
  • Menu

Slovenské lázně – Rajecké Teplice

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Slovensko » Slovenské lázně – Rajecké Teplice

Rajecké Teplice – Lázně Aphrodite

Cestu domů ze Slovenska jsme si zpříjemnily krátkým pobytem v krásných lázních v Rajeckých Teplicích. První lázně na Slovensku, které vybudovaly moderní vodní svět s vnitřními a venkovními termálními bazény a saunový svět.3 hodiny do zavírací doby byly tak akorát a moc jsme si to náramně užily.

Rajecké Teplice

Přes den úmorné vedro, ale večer se zatáhlo i ochladilo  a tak příjemná teplá voda i sauny pro nás byly skvělou relaxací. Za 28 Euro na tři hodiny jsme měly přístup do všech bazénů i saun. Navštívily jsme také  nově vybudované prostory o které byly lázně rozšířeny. V ceně bylo zapůjčení osušky i županu. Zkusily jsme všechny dostupné bazény uvnitř i v exteriéru, užily jsme si v saunách i Kneippův chodník. Večerní návštěva byla skvělá i z důvodu, že zde byl velmi omezený počet návštěvníků, takže relax byl skvělý!

Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

Historie lázní

Začátkem 17. století bylo vybudováno lietavské panství, kterému patřily termální prameny i celé široké okolí, první stavění, z nichž se vyvinuly dnešní lázně, Rajecké Teplice. Mezi první stavby patřil lázeňský dům a hostinec pro zámožné hosty, přičemž první podrobný popis lázní uvádí profesor Cranz ve své balneografii. Pro hosty byly k dispozici tři bazénové koupele a léčba byla zaměřena na ochrnutí, dnu, opuchliny a různé kožní onemocnění.
Začátkem 17. století (1610) začíná stavba panského domu a koncem 18. století nová výstavba lázní, které s velkou oblibou využíval i panovníků palatín Juraj Thurzo, o čem je písemný doklad z roku 1604. Palatin Turzo dal postavit zděný dům se šesti pokoji .
Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

Současnost

Lázeňský dům jako hotelový a relaxační komplex splňuje všechny podmínky evropského standardu a patří k nejnavštěvovanějším objektům z řad Slovenské i zahraničních klientů – rádi se zde vracejí čeští, němečtí, rakouští, polští i ostatní lázeňští hosté, kteří umí ocenit balneoterapii na špičkové úrovni, kvalifikovaný tým odborného personálu i kvalitní služby jednotlivých středisek.
Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

Natural SPA – interiér

Kneippův chodník
Příjené urči tě je, že u chodníku jsou pevná zabradlí a střídání ledové a horké vody bylo nejenom zdravé, ale zábavné a pohodlné. Procházka po Kneippova chodníku je založena na střídavém působení teplé vody 40 °-42 ° C a studené vody 12 – 14 ° C v jednotlivých vaničkách, s nerovným terénem, ​​který reflexně stimuluje chodidla. Blahodárné účinky Kneippova chodníku jsou zlepšení prokrvení končetin, celkového metabolismu a krevního oběhu, prevence ploché nohy a obnova pružnosti cév, svalů a šlach chodidla.

Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

INFRASAUNA
Pobyt v infrasauně s teplotou 45-50 ° C zajistí příjemné přehřátí organismu i lidem, kteří nesnesou vysoké teploty v tradiční finské sauně. V infrasauně působí infračervené záření, které proniká do hloubky až 4 cm, a tím důkladně prohřívá i hlouběji uložené tkáně a zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů.

RELAXAČNÍ výplavový BAZÉN
Celotělový koupel v přírodní termální vodě s teplotou 35 ° -36 ° C s možností využití hydromasážních trysek a perličkových lehátek přizpůsobených na masáž zad, horních a dolních končetin. Výplavový částí bazénu se dostanete do vnější části bazénu, nad kterou se majestátně tyčí bralo z přírodních skal, po kterých stéká vodopád.

RELAX AQUA
Relaxační odpočinková zóna s uklidňujícím výhledem na akvárium se sladkovodními rybami. Kapacita relaxační místnosti je 8 lehátek.

RELAX PANORAMA
Relaxační odpočinková zóna s atraktivním výhledem na venkovní areál Natural Spa. Kapacita relaxační místnosti je 15 lehátek.

Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

Natural SPA  – exteriér

NATURAL HORKÝ BAZÉN
Bazén s objemem 40 m 3 a teplotou vody 40 ° C. Bazén je dispozičně navržen jakoby část bio jezera obloženého přírodním kamenem. Voda v bazénu je upravována mořskou solí.

LEDOVÝ BAZÉN
Ochlazovací bazének s teplotou vody 10 ° -12 ° C a hloubkou 1,3 m se nachází mezi srubovými saunami v blízkosti záhonu s léčivými bylinkami.Bazén slouží pro opravdové otužilců na zchlazení po saunování.

Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

BIOSANÁRIUM
Teplota v biosanáriu se pohybuje mezi 65-70 ° C a relativní vlhkost vzduchu je mezi 20% až 30%. Pobyt v biosanáriu pomáhá pacientům s vysokým krevním tlakem, posiluje imunitní systém a je vhodné pro ty, kterým je klasická finská sauna příliš horká. Naše exkluzivní biosanárium s panoramatickým výhledem na venkovní přírodní areál Vám nabízí kombinaci muzikoterapie, chromoterapie a aromaterapie. V pravidelných intervalech, každou půl hodinu probíhá automatické polévání saunových kamenů jedinečným zařízením.

Kelo RITUAL SAUNA
Finská rustikální sauna osmiúhelníkového tvaru s teplotou 85 až 95 ° C je v interiéru obložena 200-letým Kelo dřevem. Uprostřed sauny je dominantní saunová kamna. Kapacita sauny je cca 80 lidí a je jako stvořená na saunové rituály. Saunamajster během saunového rituálu poléváním kamenů zvyšuje vlhkost vzduchu v sauně, čímž zvyšuje pocitovou teplotu. Následně pomocí osušky nebo vějíře rozhání vzduch v sauně a zvyšuje tak intenzitu saunování. Každý rituál trvá 10 – 13 minut, je doprovázen hudbou, světelnými efekty, příjemnými vůněmi nebo tématickým příběhem.

NATURAL reflexního CHODNÍK
Reflexní chodník rozprostírající se kolem Ledového bazénu slouží na reflexní stimulaci plosky nohy.Krátká procházka po chodníku skládajícího se z podloží různého složení Vám stimuluje chodidlo, působí preventivně a stimuluje aktivaci podélné a příčné klenby chodidla.

Rajecké Teplice- Lázně Aphrodite

Otevírací hodiny

Pondělí – neděle 9-23 hodin

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.