• Menu
  • Menu

Hrad Karlštejn

Zase jednou na Karlštejn

Mám ráda okolí a přírodu kolem Karlštejna. Mám to sem coby kamenem dohodil  a tak vyrážím. První zastávkou je splav před Karlštejnem, je tu jedna rodinka s pejskem, všichni mají roušky  a právě odcházejí a tak mám splav jen pro sebe. Fouká hodně vítr a tak zčeřená voda na řece vypadá jak mořské vlnky.

Karlštejn

 

Nechodím na hrad ani prohlídky, několik let jezdím vždy do kopců nad řekou, kde je Golf Resort Karlštejn. Když na jaře kvetou všechny ty třešně, jabloně a příroda kouzlí jarními barvami je příjemné posedět na kávě právě v golfovém resortu, odkud je překrásný výhled na hrad Karlštejn.

Karlštejn

Brána je otevřená a tak trochu s respektem přijíždím na parkoviště. Je tu několik aut a  na hřišti je vidět několik hráčů. Dojdu až k restauraci, která je samozřejmě z důvodů COVID 19 zavřená. Je to tu takové opuštěné.  Je mi z toho nějak smutno. Potkávám pár jedinců s rouškou a bagem na golf. Karlštejn je z terasy pořád stejně krásný. Necítím se tady dobře, ani foťák nevytáhnu. Pokochám se a pokračuji dále.

Karlštejn

Jsem ve vesničce Korno, rybník je krásně nasvícený. Vracím se  na silnici s alejemi třešní a jabloní nad řekou, nedá se tu nikde parkovat, ale jedno místečko u lesa najdu. Vracím se pak po silnici v klenbě rozkvetlých stromů až pod golfové hřiště. Několikrát kolem prosviští nějaký ten cyklista nebo rychlé fáro, které míří asi na golf. Vítr fičí, z několika míst pak vykoukne majestátný hrad Karlštejn.

Karlštejn

Počkám až téměř do západu slunce a vracím se k autu.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *