• Menu
  • Menu

Red fort of Agra

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Indie » Red fort of Agra

Červená pevnost

Red fort of Agra, monumentální a krásná pevnost vystavěná z červeného pískovce  (odtud červená pevnost), se nachází ve stejnojmenném městě Ágra na pravém břehu řeky Yamun, 2 hodiny vzdálená od světoznámého Taj Mahalu v Indii.

Red fort of Agra

Pevnost  měla a má  své důležité místo  a patří k nejdůležitějším v Indii. Její 2,5 km dlouhé obvodové zdi  dávají tušit, že toto opevnění hrálo důležitou roli v historii , kdy byla  centrem dění nejenom v Mughalově říši.

Unikátní styl architektury Shahjahani  propojuje perské, indické a evropské umění.

Red fort of Agra

Celá historie této pevnosti jistě obsahuje mnoho zajímavých a důležitých faktů a pokud vám čas dovolí je dobré si najmout osobního průvodce, aby vám nejenom podrobně ukázal pevnost a její památky, ale aby vysvětlil i  dějiny a příběhy s pevností spjaté. Pevnost patří k nejdůležitějším stavebním komplexům v Indii, charakterizující indické dějiny a umění.

Pro klid je určitě dobré si přivstat a navštívit pevnost před návalem turistů.

Z pevnosti jsou i krásné výhledy do okolí a na nedaleký Taj Mahal.

Red fort of Agra

..Akbar přišel do Agry v r.1558, nařídil rekonstrukci stávající stavby . Denně po dobu osmi let zde pacovalo na 4000 dělníků a stavebníků . Monumentální dílo z červeného pískovce bylo vystvaveno v letech 1565 -1573…

evelina anileve

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *