• Menu
  • Menu

San Pedro Atacama

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Chile » San Pedro Atacama

San Pedro de Atacama (Chile) je úžasné městečko uprostřed  drsné pouště Atacama,  velmi oblíbená destinace pro turisty. Návštěvníci sem přijíždějí v hojném počtu a využívají město jako odrazový můstek k návštěvě úžasné krajiny kolem něj. Většina atrakcí jsou součástí Los Flamencos National Reserve.  Je tu poměrně draho. San Pedro  je plné příjemných kaváren a barů. Městečko je malé, zaprášené  a všude se dá jednoduše dojít. Centrum je vlastně jen 12 bloků.

San Pedro de Atacama
San Pedro de Atacama

Na prohlídky pouště a altiplana jezdí pravidelně organizované výlety ze San Pedra. Existuje velké množství místních cestovních kanceláří, které vás zavezou do  Valle de la Luna (Moon Valley) jen (18 km) od San Pedro de Atacama,  El Tatio Gejzíry největší skupina gejzírů na jižní polokouli (95 km), Salar de Atacama (Atacama Salt Lake) se nachází (55 km) jižně od San Pedra. Toto  opravdu izolované místo se pyšní  průzračným vzduchem s více  jak 300 dny slunečních dní v roce .

barevná krajina kolem San Pedro de Atacama
barevná krajina kolem San Pedro de Atacama
Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *