• Menu
  • Menu

Slovenské Tatry 2 – Liptovská Mara

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Slovensko » Slovenské Tatry 2 – Liptovská Mara

Slovenské moře Liptovská Mara

I na Slovensku začíná velmi teplé počasí. Hned vedle výstaviště, které je v aréně u Tatralandie  jdeme každý den na  povinné testy. Přemýšlíme, že si po práci užijeme v bazénech. Ty venkovní jsou ještě zavřené.

Liptovská Mara

 

Nakonec na doporučení zkoušíme vodní nádrž Liptovská Mara. K nádrži je to od Tatralandie 5 minut chůze. Jdeme mezi novými domy, chvíli pře polní rumiště až k lesíku, kde je cesta, která nás dovede na malinkou plážičku. Před námi se rozprostírá slovenské moře. Nádrž patří na Slovensku k velmi navštěvovaným lokalitám a je oblíbenou destinací pro turisty. Jsme tu úplně sami. Voda je trochu chladnější, ale skvělá. Máme to i s krásným panoramatem  Nízkých Tater a slovenských kopců.

Liptovská Mara

Liptovská Mara je lepší než Tatralandia

Vodní dílo  s rozlohou 360,5 mil. m3 se nachází mezi Liptovským Mikulášem a Ružomberokem. Přehrada vznikla jako protipovodňová ochrana a zdroj elektrické energie  v letech 1969 až 1975. Při její výstavbě bylo zaplaveno 13 malých obcí a jednou je i část stále živé a velmi navštěvované lokality Liptovský Trnovec.

Liptovská Mara

Liptovská Mara je rájem pro odpočinek, rybolov, plavání, surfování a další vodní sporty. Na jezeře je možno využít plavbu lodí.

V okolí je možné podniknout mnoho výletů kolem jezera nebo si vyšlápnout na některou stezku v Tatrách. Určitě  je také dobré vyzkoušet několik termálních koupališť – ať už zmiňovanou Tatralandii, nebo termální lázně Bešeňová nebo Lúčky.

Liptovská Mara
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *