• Menu
  • Menu

Slovinsko, Chorvatsko 2020 – 4.část Pula

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Chorvatsko » Slovinsko, Chorvatsko 2020 – 4.část Pula

 

Celý pátek jsem trávila u bazénu a na pláži. Holky většinou zůstávaly v pohodlí domečku. V 19 hod. vyrazil děda na letiště v Pule, kde nabral Davida – ten přiletěl spolu s kamarády na víkend do Rovinje a tak jednu noc a den strávil s námi v Polari. Do noci jsme pak seděli na terase a užívali si hezké letní noci.

Loď vyplouvala v 11:30 hod. a plavba zabrala 15 minut. Na ostrůvku už čekali průvodci, ale ty jsme obešli a šli si půjčit golfový vozík (300 kuna) a elektro-koloběžku (80 kuna). Prohlídka s průvodcem by totiž zabrala cca 1,5 hodiny po muzeu a kostele a pak ještě 1 hodina jízdy výletním vláčkem, což se nám nechtělo podstoupit.

Na vozítku a koloběžce jsme si užili spoustu zábavy – prohlédli jsme si místní zahrady, zátoky, zbytky památek, stejně jako safari, kde pobíhalo několik zeber, osli, pakoně, pštrosi, byl tady i jeden slon a velké želvy. 

Zpět do Fažany jsme se vraceli lodí ve 14 hodin – ještě bychom na ostrůvku vydrželi déle, ale další loď jela až ve čtyři a to už se nám zdálo pozdě. Ve Fažaně jsme si dali oběd a pak pokračovali ještě 20 minut víc na jih do Puly. Zaparkovali jsme před amfiteátrem a udělali krátkou procházku po městě směrem k pevnosti. Po zmrzlině jsme se vrátili do Rovinje, kde nás opustil David, a my ostatní pokračovali do kempu.

 
Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *