• Menu
  • Menu

Slovinsko dodávkou /bydlíkem/ 3

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Slovinsko » Slovinsko dodávkou /bydlíkem/ 3

Odpoledne se přemisťujeme z Portorože co nejblíže k NP Triglav, do míst odkud půjde Ajka na Triglav. Je už tma, když parkujeme v kopcích na místě, kde možná chodí i medvědi. Uleháme hned, pod miliony hvězd nad námi.

Přístav růží, to je Portorož

Noc na kopečku nad Piranem proběhla v klidu, není ještě ani 7 hodin, když sedáme do auta a jedeme k moři. Vybrali jsme si pláž Portorož. Parkujeme na malém parkovišti kousek od autobusové zastávky a jen asi 100 metrů od pláže. Na parkovišti je pěkný stín a jsme tu samy. Postavíme si auto ke kamenné zídce. Máme tu soukromí, vyndáváme stoleček a židle a děláme si skvělou snídani. Sárce je už o něco lépe, ale stejně polehává v autě a na ty naše dobroty se jen dívá. Parkoviště je během hodiny plné. Platíme 12 EUR , raději na celý den.

na parkovišti

Pláž Portorož

Na pláži si kupujeme na celý den lehátka a slunečník, v ceně máme i záchod a sprchu. Cena je 19 EUR.

Pláž a celé okolí se začíná plnit. Molo, po kterém chodíme do vody je téměř plné. Na pláži zůstáváme až do odpoledních hodin. Odpočíváme, Ajka jde zítra na Triglav a tak dobíjí baterky. Portorož je na náš vkus až dost turistická, pláž v odpoledních hodinách ztrácí na svém kouzlu, příliv se hrne velké chomáče trávy a to já teda nemusím.

Pláž Portorož

Tato městská pláž je zdarma, jsou tu dlouhá mola s možností opalování, nebo množství slunečníků  s lehátky k pronájmu. Část pláže je navezený písek, je tu pozvolný vstup do vody a je vhodný hlavně pro rodiny s dětmi.

Pláž Portorož

Portorož (slovinské Monte Carlo), známé svými  přímořskými léčebnými lázněmi, patří mezi oblíbené přímořské destinace ve Slovinsku. Je zde také nejdelší písečná pláž ve Slovinsku. Jsou tu hotely, kasina a restaurace. Okolí nabízí i několik typů na krátké výlety. Asi nejzajímavější je výlet  je do chráněného území , kde se nacházejí Sečoveljské saliny. Sůl se zde dobývala ještě nedávno.  K salinám patří Muzeum dobývání soli z moře (Muzej solinarstva).

V hotelu Milión hvězd

Odpoledne se přemisťujeme z Portorože co nejblíže k NP Triglav, do míst odkud půjde Ajka na Triglav. Je už tma, když parkujeme v kopcích na místě, kde možná chodí i medvědi. Uleháme hned, pod miliony hvězd nad námi.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *