• Menu
  • Menu

Španělsko 3

Z Barcelony na pobřeží Costa Brava

Balíme. Balíme, protože musíme. Do 8. hodin můžeme parkovat, pak už je na místě zákaz. Dnes máme v Barceloně jasný cíl, ale nevíme jestli jej  trefíme: LA PEDRERA. Navigaci už ani nezapínáme, protože ona prostě Barcelonu nezná !  Trvá nám to asi déle než třeba taxíkářům , ale jsme v ulici , kde jsme být chtěly. Je ještě brzy a tak si dáváme nádherné kafíčko a bagetku v malé a lidmi  plné kavárničce. Fronta žádná není a my jsme opět mezi prvními návštěvníky. Dílo  Gaudího –  La Pedrera  to je teda zase pecka! Nádherné výhledy, neobvyklá architektura, …Prohlídka i malá zastavení nás stojí asi 2 hodiny času. Začíná být dost vedro a tak se loučíme při pohledu na obrovskou frontu dole před vchodem s jedním ze skvostů Gaudího tvorby.

Pobřeží Costa Brava

Za chvíli vyjíždíme z Barcelony a míříme na pobřeží Costa Brava. Trochu se motáme a tak i když to není náš cíl zastavujeme v malém městečku Hostalric.

městečko Hostalric

Na kopci nad městem je klášter a nikde ani živáčka. Příjemně posvačíme s pěkným pohledem na okolní kopcovitou krajinu. V městečku pak ještě trochu pocouráme a v designově upravené  restauraci si dáme výbornou kávu.

Castell D´Hostalric

Tossa de Marr

Pobřeží a městečko Tossa de Marr. Turistické letovisko s hradbami. Nás ale teď tolik nezajímá historie, ale natěšeni se blížíme k jedné s pláží.  První vykoupání v moři .  No, zklamání je veliké, neskutečně špinavá voda, a navíc je to jako led ! Břeh vypadá, jako by poblíž ztroskotal Titanic. Plavou zde velké kusy dřeva a tak smočit a rychle pryč..Vystoupáme na hradby a k našemu údivu za hradbami je obrovská písečná pláž a průzračné moře. Brzy bude zapadat slunce a tak koupání odložíme na zítra.

Hradby a pláž v Tossa De Mar

Také vlastně ještě nevíme , kde složíme hlavu, a tak máme v plánu se někde rychle „ ubytovat „ .

Piknik na pláži Cala Puntedera

Sedáme do auta a sjíždíme na pláž Cala Puntedera. Pláž se nám moc líbí, jsme tu sami. Nad pláží je elegantní a do přírody začleněný hotelový komplex na vysokém útesu. Spatříme i malou lanovku, která hosty asi vyváží ze spodní části pláže až nahoru.

pláž Cala Puntedera

Připravuje rychle ležení v autě a pak si děláme večerní piknik na břehu moře. Popíjíme červené vínko. Vedle pláže je zastrčená restaurace, ale je tam klid , pár hostů jinak nikdo.  Ve 23 hodin vše utichá  a my uléháme za šumění moře.¨

Je divné, když na vás  ve Španělsku mluví španělsky

Je půl jedné ráno, když v nejlepším spánku , nám klepe někdo na okénko u auta, obě dvě vůbec nechápeme, kde jsme a Ajka se diví, že na ní někdo mluví španělsky. Navíc má pocit, že ví přesně , co jí ten člověk říká. „musíte odjet, my jsme ostraha a zavíráme závoru (která je asi o 300 m výše). Ajka hází věci dozadu, já zůstávám ležet a ujíždíme nocí někam do neznáma. Nevím, kde zastavuje, vnímám ji jako ze sna a snad ani nechci vědět , kde jsme. Jenom slyším, to bude v poho…, tamhle je hrad…, tamhle je vesnice, tamhle je… .

cestopis následující den

cestopis předchozí den

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *