• Menu
  • Menu

Srí Lanka – cestopis 2

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Srí Lanka – cestopis 2

Balíme a odjíždíme směrem na západní pobřeží. V Negombu ještě zastavujeme v přístavu kataramánů.Tamilsky se katamarán řekne Ketta-marán a od toho je pak odvozeno dnešní pojmenování kataramán. Usměvaví rybáři nás lákají na projížďku, ale s díky odmítáme. Pohled na moře s plujícími krasavci na horizontu je ovšem nádherný.

Negombo Srílanka

Projíždíme vesničkami, kolem cest dost nepořádek, sem tam nějaký kostel. Zkoušíme několikrát zastavit u stánků s ovocem a usmlouvat nějakou cenu. Zatím nejsme moc úspěšní a nevíme, jak to tady chodí. Kolem poledne, konečně objevujeme místní bufet s jídlem. Při našem vstupu na nás všichni dost nevěřícně zírají, ale s úsměvem nám nabídnou menu, které vidíme před sebou a můžeme si vybrat. Nakonec vybíráme cizrnu, kari, tři druhy výborných placek. Jídlo je velmi chutné a levné. Naším dnešním prvním cílem je buddhistický chrám Munnesvaram Kovil.

Negombo – malé historické městečko s několika plážemi, které je vzdálené asi 1O km od mezinárodního letiště Bandaranaike. Naše volba tohoto městečka byla nejenom kvůli krátké vzdálenosti od letiště, ale i kvůli nechuti jet první den do dopravně šíleného Colomba. Městečku za nadvlády Holanďanů bylo považováno za nejdůležitější centrum zdroje skořice. Negombo je také město s mnoha křesťanskými kostely. Proto možná má přezdívku Malý Řím. U moře můžete objevit zbytky staré pevnosti postavené za holandského vládnutí.

Negombo Srí Lanka

Kolem města najdete kanály táhnoucí se z Negomba až do Kolomba a Puttalamu. Jejich délka je až 12O km.

Pláže kolem města jsou rozdílné, na severu více udržované a jih je přírodnější a i špinavější.

Cestopis následující den

Cestopis předchozí den

.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.