• Menu
  • Menu

Munnesvaram kovil – hinduistický chrám

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Munnesvaram kovil – hinduistický chrám

Hinduistický chrám Munnesvaram kovil se nachází několik kilometrů za vesnicí Chilaw . Tento , pro hinduisty významný chrám, považovaný za poutní místo, je nyní z části v rekonstrukci.

Munnesvaram kovil Srí Lanka, Chilaw

Parkujeme na určeném prašném místě, kousek od chrámu. Mimo nás, je zde několik věřících hinduistů, kteří spolu s námi, pozorují právě probíhající bohoslužbu. Atmosféra je zde velmi přátelská a jsme pro věřící asi trochu zjevením. Chtějí se s námi fotografovat, usmívají se .

Munnesvaram kovil Srí Lanka, Chilaw

Ze tří svatyní, které v chrámu najdete, je jedna zasvěcená Šivovi . Každý rok v srpnu se zde konají velké slavnosti spojené s chozením po žhavém uhlí.

Munnesvaram kovil Srí Lanka, Chilaw

Hinduismus přinesli na sever a dalších částí Srí Lanky tamilští králové a jejich následovníci. Hinduismus je směs různých náboženských učení. Stoupenci tohoto učení věří v Bráhmu , nekonečnou a nestvořenou bytost.

Cestopis následující den

Cestopis předchozí den

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *