• Menu
  • Menu

Srí Lanka – cestopis 29

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Srí Lanka – cestopis 29

Peraliya – památník Honganji Vihara

Obloha nevěstí nic dobrého a tak se rozloučíme s pobřežím a pomalu vyrazíme do Negomba. Po cestě míjíme Honganji Vihara– masívní sochu Buddhy (darovaný z Japonska)ve městě Peraliya a zároveň památník věnovaný 1500 obětem tsunami z roku 2004.

O něco dál na břehu moře je spousty rybářů , kteří zatahují sítě. Zvědaví zastavíme a jdeme se spousty dalších podívat na koncert rukou, nohou i dynamických popěvků a pokřiků.

zátah rybářů -Peraliya Šrí lanka

Daleko v moři je vidět několik bárek, na břehu jsou rybáři rozděleni na dvě party. Kolem nich jsou stovky metrů úhledně složených sítí. Chvíli tahá jedna strana a pak druhá. Proces trvá téměř dvě hodiny a já se již nemohu dočkat, co za úlovek se podaří.

Na břehu je hodně přihlížejících a někteří z rybářů opět loudí peníze. Ale jiní jsou bezprostřední a mílí. Ti „lepší“ mě zvou ať si to jdu zkusit . Strašně se chechtají a dokonce dostávám nabídku , že si mě jeden rybář vezme za ženu. To se zase směji já a ukazuji na břeh, kde stojí můj manžel.

Začíná pršet a konečně to vypadá, že už se dočkáme. Na břeh vysoukají obrovskou síť s úlovkem. Ale žádné velké drama s obřím úlovkem se nekoná , spíše naopak . Všechno jsou nějaké malé čudly , asi sardinky…to je teda zklamání, ale úsměvy a štěstí rybářů je velké a tak je nakonec sdílíme s nimi. Rybky jdou rychle na odbyt, některé jsou prodány přímo na břehu , některé o něco výše na tržišti.

zátah rybářů – Peraliya Šrí lanka

Zamáváme na pozdrav a již za plného deště se vydáváme směr Kolombo.

cestopis následující den

cestopis předcházející den

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *