• Menu
  • Menu

Srí Lanka – cestopis 13

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Srí Lanka – cestopis 13

Pláže Uppuveli a Nilaveli. 

Pláže na východním pobřeží s vytvořenou turistickou infrastrukturou. Uppuveli je vzdálené od Trincomalee 6 km a je možné zde navštívít kavárničky  na pláži táhnoucí se na jih až ke skále Svámi. Uppuveli je takovou větší vesnicí a je dobrou základnou  k výletům do Trincomalee a okolí.

V Uppuveli si můžete udělat výlet k vojenskému hřbitovu Commonwealthu, kde je pochováno 600 vojáků , kteří zde zahynuli během 2. světové války , většina pak při japonském náletu 9. dubna 1942. Při náletu bylo potopeno více než deset plavidel. Můžete odsud vyrazit i na výlet s pozorováním velryb a delfínů. Vyjíždí se za úsvitu, kdy je moře nejklidnější , dalším cílem je Holubí ostrov (Pigeon Island), který má tvar činky, ostrov je turisticky dost profláknutý a tak nabízená kvalita šnorchlování i koupání není  asi úplně ideální.

Beach Uppuveli Šrí Lanka

Nilaveli je další známou pláží , vzdálenou asi 16 km od Trincomalee. Nilaveli byla až do tsunami považována za jednu z nejkrásnějších pláží na Srí Lance. Nilaveli je dlouhá pláž z pěknými výhledy na Pigeon Island. My jsme na pláž přijeli , když Slunce zapadalo a tak romantika  a nádhera usínajících paprsků nad třpytivým mořem byla ukázková. Na dlouhé pláži jsme byli úplně sami.

Beach Nilaveli Šrí Lanka

Za druhé světové války zde Britská flotila zřídila komunikační základnu. Dá se zde spatřit pozůstatek velkého pylonu , který skrýval strojovnu (Navy Rd) .

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *