• Menu
  • Menu

Srí Lanka – cestopis 14

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Srí Lanka – cestopis 14

Trincomalee – nejlepší přístav na světě.

Jsme konečně na místě , hledáme ubytování na břehu moře.  Zkoušíme si prohlédnout několik nabídek od luxusního ubytování po horší. Nakonec se ubytováváme v Jaysh Resort , ve skromných bungalovech s terasami položených pod vysokými stromy s vlastní pláží . Trochu nás hřeje na duši , že máme společnou pláž s velmi luxusním (a předraženým ) hotelem  Lotos . Hladoví , se na doporučení, jdeme najíst do Trincomalee do Green hotelu. K naší velké radosti vedle objevíme Beer garden, kde si s velkou radostí s sebou nakoupíme chlazené pivo. Ještě před setměním skočíme do divokých vln a pak s rozkoší dýcháme mořský vzduch a popíjíme Calsberga na terase..Noc nebyla úplně ideální, i když jsme měli otevřená okna,   bylo šílené vedro a nedalo se spát…

Trincomalee

Trincomalee – se svým hlubokým přístavem je považován za nejlepší přístav na světě. Je proslulý svojí velikostí a bezpečností. Je přístupný všem typům plavidel za každého počasí. A to byl jistě důvod i v historii ,  že o Trincomalee byl vždy velký zájem. Ve městě najdete muslimy , sinhálce a tamily. Říká se, že mezi nimi vládne napětí a čas od času se zde vyostří etnické napětí. Ve městě je opět velké množství vojska, část armády sídlí na turisticky zajímavé pevnosti Frederick. Stavbu pevnosti započali Portugalci , později ji přestavěli Holanďané i Britové. Nad pevností jsme navštívili buddhistický chrám  Koneswaram vztyčený nad mořem .

Trincomalee má další hinduistické, buddhistické i muslimské památky nebo například zajímavou katedrálu Panny Marie s modrým novobarokním průčelím.

 Nedaleko  Trincomalee najdete nejkrásnější pláže na Srí Lance.  Pláže Uppuveli a Nilaveli

Uprostřed Trincomalee  je atraktivní  Holandská zátoka (Dutch Bay), pokud si chcete zaplavat , je třeba se mít na pozoru, kvůli vyskytujícím se spodním proudům. Ve vnitřním přístavu není místo na koupání, voda je zde znečištěná a páchne to tu mrtvých rybách. Určitě je příjemné si udělat procházku kolem nádrže Dhoby, kde pradleny perou prádlo , kolem které se dostanete na pruh rybářské pláže zvané Manyaweliská mělčina.

Trincomalee leží na východním pobřeží Srí Lanky  , asi 130 km jižně od Jaffny.  Pro turisty je vstupní branou na pláže Uppuveli a Niaveli. Město je postaveno na poloostrově  s výhledem na zátoku Kottiyar.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *