• Menu
  • Menu

Srí Lanka – cestopis 19

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Srí Lanka – cestopis 19

Ramboda Falls

Auto jsme dolili ze všech stran vodou a pokračujeme přes čajové plantáže směrem na Nuwara Eliya.  V dálce je vidět velký vodopád. Doufáme, že se nám podaří k němu správně odbočit. Zastavujeme na malém parkovišti a ptáme se strážce, zda se tudy k vodopádu dostaneme. Hm, není zrovna výřečný, a tak jdeme. Po 100 metrech přicházíme k resortu,  z jehož terasy je úžasný výhled na vodopád.  Ptáme se, zda mají volný pokoj. Je plně obsazeno!! .

Hotel  Ramboda Falls je obsazený zahraničními turisty. Cena je zde vysoká, protože stojí na krásném místě a je vyznačen v turistickém průvodci. Pokud se zde chcete ubytovat, je asi dobré dost dopředu si pokoj rezervovat.

Jdeme tedy cestičkou směrem k vodopádům Ramboda Falls. Je zde zákaz koupání a tak aspoň smočím nožku, což se mi pěkně málem nevyplatí, protože na obrovských šutrech pod vodopádem to pěkně klouže. Potrestaná sebou žuchnu, ale jsem celá! Vodopád je pěkný a tak se chvíli kocháme a pak musíme vyrazit dále, abychom se stihli do tmy ubytovat, k tomu nás stále zlobí auto.

Ramboda Falls Šrí Lanka

Ramboda Falls – 109 m vysoké vodopády,  11. největší na Srí Lance. Vodopády se nacházejí  v oblasti Pussellawa, na dálnici A5 u průsmyku Ramboda, 160 km od Colomba.

Ještě rychle dolít vodu do chladiče, už se stmívá a tak si musíme pospíšit. Po 5. km zastavujeme u hotelu Canna Travers.  Moc se nám tam nechce, ale za pár minut nelitujeme. Velký pokoj s výhledem do hor a čajové plantáže, k tomu za velmi slušnou cenu. Pod námi zní chorály z Buddhistického kláštera a tak se navlékáme  do teplejšího oblečeni a natěšeni čekáme, co nám připraví dobrého k večeři.

Hotel Channa Traders Šrí LAnka

Je první únorový den. Ráno v pět nás budí chorály z chrámu. Poslech je uším při lehkém spaní velmi příjemný. Usínám, když začnou zvuky uším úděsné. Bouchání, bourání a klepání. Je šest hodin ráno a na Srí Lance asi oblíbené „ probuď si svého hosta”. Vstává celá vesnice a tak se klubeme z postelí a vyrážíme na další cestu, do krajiny čajových plantáží, se svými půvabnými zvlněnými a čajem porostlými stráněmi, s neopakovatelnými výhledy, směrem na Nuwara Elyia. Nejde na mnoha místech zastavit a šílené sjezdy a výjezdy nám nedovolí si užít romantickou snídani.

Nakonec,  ač v krásné krajině, snídáme v autě. Před námi se již rozprostírá město Nuwara Eliya.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *