• Menu
  • Menu

Sita Amman Kovil a zahrady Hagkala

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Sita Amman Kovil a zahrady Hagkala

Chrám Seetha Amman  leží  u Sita Eliya  a je první zastávkou na cestě z Nuwara Eliya do Elly. Tento malý hinduistický a do modra zabarvený chrám se trochu vymyká  zatím námi navštíveným chrámům.

Sita Amman Kovil

Nejdete zde sochy Rámy, Sity, Hanumana, Lankšmana a Sugrívy.

otisky slona krále Rávany

Je to jediný chrám na světě , který je zasvěcen bohyni Sita. Podél chrámu teče potok , v kterém se podle legendy Sita koupala. Chrám je také známý proslulými otisky slona krále Rávany. Celý plášť chrámu je  pokryt malebnými soškami  s různými motivy  laděné do modré patiny.

Mladý duchovní  muž, který se usmívá před chrámem, je příjemnou tečkou při jeho prohlídce. Během tamilských svátků je zvykem zde vykonat bohoslužbu zvanou „púdžá“

Sita Amman Kovil

Další výlety , které je možné do okolí podniknout jsou  do Národního parku Hortonské pláně a na Konec světa.

Cesta z Nuwara Eliya do Elly

…pokračujeme dál chvílemi krásnou čajovou krajinou střídající se se zaprášenými městy s ošklivým okolím, to vše na úplně příšerné cestě vedoucí přes Welimadu. Silnice je místy ve výstavbě , místy úplně rozbitá. Provoz je velký, šnečí rychlost úděsná…a tak opravdu pomalu a opět už téměř za stmívání přijíždíme do Elly …Vjíždíme do kopců nad Ellu a zkoušíme jeden velmi krásně vypadající a cenou zajínavý resort. K naší smůle je úlně obsazen a tak již po tmě se motáme v kopcích nad Ellou a máme štěstí, že v jednom , i když dražším hotelu , mají poslední volný pokoj a tak dost vyčerpaní bereme za vděk čímkoli. Dáme se rýži a jedno pivo a uleháme. Je odsud vidět na „malou Adamovu horu“ a  tak se těšíme na ranní východ Slunce nad Ellou..

Cesta z Nuwara Eliya do Elly

Je mi opět dost mizerně a tak ani noc nestojí za nic. Ráno se opravdu přemlouvám, abych vstala z postele. Pohled z terasy na okolní probouzející se krajinu s exotickým oparem za to opravdu stojí.

Po snídani sjíždíme dolů do města hledat  nové  ubytování.

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *