• Menu
  • Menu

Srí Lanka – cestopis 21

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Srí Lanka – cestopis 21

ELLA , malá Adamova hora a vodopády Rawana Ella.

Scenérie,  s kombinací vznešenosti a krásy, najdete v průsmyku Ella. Je to prostor v řetězci hor a stojí za to při návštěvě Srí Lanky se zde zastavit. Příjemné chladnější klima a všudypřítomné zelené srázy s vyčnívajícími vrcholky hor jsou balzámem na duši a neskutečným kaleidoskopem barev a obrazů pro vaše oči. Ella sama o sobě je nepříliš atraktivní vesnicí , je to místo překotně se ucházející o turisty a tak zde najdete směsici všeho možného od obyčejných guest housů po luxusní ubytování, je tu několik obchůdků i hospoda , kde můžete večer posedět a oblažit se nějakým tím drinkem. Je tu však důležitá železniční stanice, odkud vás vláčky  mohou odvést na krásná místa čajových plantáží a do hor , ale také  můžete odjet třeba do hlavního města Colomba nebo Badully. Ella leží v nadmořské výšce kolem 1000m .

Ella Šrí Lanka

Naší první zastávkou je vodopád Rawana Ella . Vodopád je vysoký 19m a leží asi 6km po silnici dolů z kopce. V období dešťů patří vodopád k nejdivočejším na Šrí Lance. Jsou zde dost otravní prodejci , ale vodopád je krásný.

vodopád Rawana Ella

Dnes ještě chceme pokořit zdejší horu  , nazývanou  malá Adamova hora. Je slušné vedro a tak pro Honzu ideální počasí pro výstup. Já bych raději zalezla někam k vodě. Odbočka na Adam´s  peack je vzdálená asi 1km od našeho hotelu. Před výstupem ještě usedáme do malé restaurace a dáváme si výborné placky se zeleninou a osvěžujeme se studeným pivem. Restaurace s výhledem na Adamovu horu má příjemného majitele a navíc zde potkáváme dva sympatické Čechy, kteří právě z hory sestoupili. Cestují autobusy a vlakem a tak si vyměňujeme zkušenosti a zážitky. Po příjemném posezení se vydáváme kolem čajových polí směr vrchol. Cesta je příjemná a  není  moc náročná. Ovšem výhledy do krajiny a okolí jsou nádherné.

Výstup i výlet stál za trochu té námahy. Sestupujeme dolů a ještě se brouzdáme v okolí čajových polích a téměř před setměním ještě stíháme pohled na unikátní  devítiobloukový most  překlenující údolí.

Ella – devítiobloukový most

Most byl postavený během britské  kolonizace a  je známý  pod názvem   „ AHA namaye palama „ . Nachází se mezi dvěma železničními stanicemi Ella a Demodara.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *