• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Wat Rong Khun  – Bílý chrám

Vypadá spíše jako z ledového království v pohádce Mrazík než jako palác, který můžete vidět v Thajsku. Navštěvujeme krásný moderní  palác Wat Rong Khun. Již z dálky nás oslňuje svojí bělostnou krásou. Při spatření chrámu máte pocit, že jste v jiné dimenzi. Přijeli jsme  sem najatým tuk-tukem z města Chiang Rai, chrám je odsud vzdálen asi 10 km.

Chrám Wat Rong Khun
Chrám Wat Rong Khun

Wat Rong Khun

Wat Rong Khun – nekonvenční moderní buddhistický chrám, který se nachází v provincii Chiang Rai. Prohlídka byla příjemnou změnou po prohlídkách několika typově stejných chrámů v Thajsku. Je to dílo kontroverzního Thajského umělce pana Chalermchai Kositpipat, chrám byl postaven v roce  1997.

Wat Rong Khun  – říká se mu také „Bílý chrám “ . Bílá barva prý znamená Buddhovou čistotu a vkládané zrcadlové skla zase jeho moudrost, která jasně září po celé planetě i ve vesmíru. Celá výzdoba tohoto chrámu v sobě propojuje moderní motivy s tradičními buddhistickými prvky. Procházíme chrámem, jdeme po můstku  do chrámu. Ze země na nás prosebně míří ruce, prosící o almužnu. Je to velmi expresívní a působivé. Vnitřní stěny chrámu jsou vyzdobeny freskami, na kterých se objevují Superman, Spiderman, Batman…. Dále je zde  šestnáct navzájem se požírajících démonů a vše ještě doplňují dvě jezírka s bílými rybami a vysokými fontánami.  Střechu zdobí zvířata čtyř přírodních živlů : slon znázorňuje zem, ještěr vodu, labuť vítr a lví hříva oheň.

Chrám Wat Rong Khun
Chrám Wat Rong Khun

My jsme chrám navštívili v roce 2010.

Zemětřesení 2014

V tomto roce postihlo nejenom tuto část Thajska, ale i samotný chrám zemětřesení. Chrám byl poškozen, rekonstrukce by měla trvat dva roky. Kdy bude chrám otevřen se neví. I nyní je však možné jej shlédnout zvenčí, jeho třpytivé fasády za to určitě stojí.

Chrám Wat Rong Khun
Chrám Wat Rong Khun

Kohoutí zápasy

Máme to štěstí , že se účastníme tajných kohoutích zápasů nedaleko bílého paláce. Naladěni divokým zápasem opeřenců, jdeme ochutnat některé zdejší gurmánské speciality. Jenom někteří z nás okusí například i nevábně vypadající naložené červy.

Gibbon experience Laos

Vracíme ze zpět do Chiang Rai . Po krátké aklimatizaci v Asii se už těšíme na další cestu směrem k Laoské hranici. Čeká nás Gibbon experience!

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *