• Menu
  • Menu

Vodopády Lam Pi a had ve sprše 

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Vodopády Lam Pi a had ve sprše 

Vstávat, vstávat. Na recepci nikdo není. Jak jinak , ani mě to už nepřekvapuje. Dáváme na pult malý doplatek za večeři, jinak jsme naštěstí vše uhradili včera. Jen tak naokraj, kdyby nás Thajci udali, že jsme odešli / i když né naší vinou /  bez zaplacení, asi by jsme šli do žaláře. V přístavu na Yao Noi jsou pouze domorodci, kteří jedou za prací na Phuket. Cesta rychle ubíhá, na Phuketu domluvíme taxíka a vyrážíme na Khao Lak. Tady budeme trávit zbytek naší dovolené v Asii. Jedeme do neznámého resortu, který nám rezervovali naši kamarádi a do kterého jezdí několik let. Proto mi cestovatelé prominou , že jméno a adresu neprozradím. Není už v Thajsku tolik míst, kde se cítíte opravdu jako v ráji 🙂 .

Khao Lak

Khao Lak

Naše očekávání, teda hlavně to mé, předčilo vše. Khao Lak známe už z předešlých let, kdy jsme tady několik dní trávili s našimi dcerami a Honza se byl i potápět na krásných Similanech. Náš rákosový bungalov, jednoduchý, ale čistý s verandou stojící nad mořem a výhledem exclusive. Resort má i příjemnou restauraci, je tady několik rodin, a je vidět, že se tady cítí jako doma.Po noci, kdy je slyšet jenom šumění moře, se těšíme do moře . Báječné osamocené plavání na dlouhou písečnou pláž. Několik paprsků slunce, báječná snídaně.Máme za úkol než dorazí naši přátelé z Brna, sehnat krabici a to ne ledajakou. Musí v ní zůstat studené pivko. V restauraci pivo mají dobré, ale přeci jenom při vypití většího množství je i cena poněkud nepřiměřená. Pít celý den vodu je také dost stresující. Máme půjčenou motorku a tak vyrážíme. Za hlavní třídou na Khao Lak , ještě ujedme několik kilometrlů, kde jsou obchodní zóny a seženete tady všechno…Máme suprovou krabici z polystirénu, je trochu velká na tu naši motorku. Cena je asi 70 Kč a tak nekupte to ! Je jasné, že jindy absolutně prázdný vchod našeho resortu, je plný lidí, kteří asi nechápou, kam tu bednu vlečeme a nebo naopak chápou moc dobře. Nakoupili jsme i pytlíkový led a na zkoušku několik plechovek piva.Večer na terase naše idylka pokračuje. Výhled, pohoda a studené pivo! Úkol je splněn a tak přátelé mohou přijet. Je další ráno, které začínáme plaváním směrem k dlouhé pláži. Jsme tu jako Adam a Eva. Ne však dlouho, jde k nám chlapík ve vojenském munduru a s úsměvem, ale jasně říká „ finisch“  Aź teď nám dochází, proč nám to tady připadá jako v ráji, a že tady není přeturistováno. Jsme totiž ve vojenské pásmu.Vykoupaní, trochu připálení,  jdeme na skvělou snídani a další den relaxace  za námi. Je další brzké ráno, na horizontu lodě, a tak se noříme do úplně klidného moře a opět pulujeme do vojenské prostoru. Dnes zřejmě slouží nový voják. Odpočíváme na pláži kousek od jeho strážní budky. Pobíhá kolem, ale nakonec slušně pozdraví a upozorní, že dále nesmíme.Na motorce pak vyrážíme k vodopádům. Vodopády Lampi, které  nakonec objevíme, jsou ovšem úplně jiné vodopády než jsme chtěli.

Waterfall Lam Pi
Waterfall Lam Pi

Waterfall Lam Pi

Khao Lampi – Hat Thai Mueang National Park od roku 1986 v provincie Phang Nga. Národní park se rozkládá na 72 km2, nejvyše položeným místem je hora Yit Khao Kanim vysoká 622 m. My jsme navštívili  vodopád Lampi, který dosahuje také této výše, ale ve více úrovních. Tříúrovňový vodopád Lampi  se nachází na zalesněném kopci a je obklopen tropickým deštným pralesem. Pod vodopádem se můžete i vykoupat. Od vstupu sem dojdete po vyznačené cestě z parkoviště. Pokud vám čas dovolí můžete se projít po 1 km naučné stezce, která sleduje vodopád od vrcholu.Stezka není úplně udržovaná, využívají ji spíše místní obyvatelé. V okolí vodopádu  sporadicky spatříte chráněné ptactvo a zvířata.  I přes zákazy jsou ptáci, savci i divoká zvířata lovena. Pokud  budete mít štěstí je možné, že některé vzácné exempláře  spatříte nebo aspoň uslyšíte.Vodopád teče celý rok, v období dešťů je tok prudší a dramatičtější.U parkoviště najdete stánky s upomínkovými předměty, občerstvení a dobré jídlo v malé restauraci. My jsme si tady moc pochutnali.Vodopád se nachází jenom několik minut od obce  Thai Muang. Trasa po silnici č. 4. Vodopády jsou zpoplatněné. Cena je pro cizince 200 Bth + 30 Bth parkovné. Z Kaho Lak sem dojedete asi za 30 minut.

Waterfall Lam Pi
Waterfall Lam Pi

Had

Dnes také prozkoumáváme více pobřeží kolem resosrtu. Malá cestička , které vede zalesněným resortem nás přivádí na druhou stranu a jsme opět na pláži. Nádherné černé balvany a nádherné moře. Nebe nad námi se zbarvuje do nádherných odstínů. Bude zapadat slunce, ležíme na vyhrátých balvanech a pozorujeme úchvatný západ slunce. Vydržíme až do tmy. Vracíme se do našeho „ rákosáku“  Honza ze sprchy volá, Jani je tady had. Neberu to vážně, zase ty jeho fórky! Noc je taková divoká, je mi trochu šoufl. Přesto ráno jdu opět do moře a hned je lépe. Sprcha. A teď teda, ale ječím!!! Ve sprše je had! Sice malinkej, ale had. Honza s ledovým klidem říká, jsem ti to včera říkal !  No, chápete to ? Hada nabere na nějakej píchák a jde ho vyhodit z verandy.

Khao Lak
Khao Lak

cestopis následující den

cestopis předcházející den

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *