• Menu
  • Menu

Chile, Torrres del Paine – cestopis 11

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Chile » Chile, Torrres del Paine – cestopis 11

Torrres del Paine, Chile UNESCO

Chilské město Puerto Natales leží 247 km od Punta Arenas, 48 km od Rio Turbio, 362 km od El Calafate, Město bylo založeno v roce 1911 a dnes tu žije asi 19 000 obyvatel. Je hlavním městem provincie Ultima Esperanza a nachází se na ostrohu mírného svahu. Není tu nic úžasného k vidění, ale tento bod slouží jako vstupní brána do proslulého národního parku Torres del Paine.

Torres Del Paine
Torres Del Paine

Nedá se nic dělat, počasí je stále horší, bereme  dovezenou slivovici od Petra, popíjíme a doufáme v lepší počasí na zítra. Všude jsme platili kartou, za pokoj 14 CLP. Za výlet 20 CLP a zítra dalších 20 za vstup do parku. Je tu o poznáni levněji než v Argentině. Dnes je poslední den co je oficiálně otevřený den v národním parku Torres del Paine. Zítra je vstupné za půlku. Je pod mrakem a strašně silně fouká vítr. V hostelu jsme měli mít snídani, ale nikdo se k ničemu neměl. Uvařili jsme si tedy čaj a vzali si něco z vlastních zásob.

NP Torres Del Paine Chile
NP Torres Del Paine Chile

 Přijel pro nás autobus a konečně vyrážíme do parku. Není to daleko, jedeme necelou hodinu a zastavujeme si koupit vstupenku. Už jen cesta do parku je silný zážitek. Jen co vylezeme z busu, vítr nám téměř podrazil nohy. Jsme ale šťastný, že neprší a svítí slunce. Jsme tu téměř sami a můžeme si tuto božskou krajinu vychutnat v klidu. Paine masiv je bezkonkurenční a ve svých podzimních barvách tvoří jedno z nejúžasnějších míst, které jsem kdy navštívila. Nachází v srdci jižní Patagonie v Národním park Torres del Paine (biosférická rezervace UNESCO od roku 1978). Je jedním z nejpůsobivějších přírodních geografických zázraků na zemi. Park pokrývá 182.000 hektarů. U vstupní brány platíme vstupné a na tabuli je napsané počasí na dnešní den. Jsme tu 30.4. Vybrali jsme si nejlepší den na výlet. Lepší už to být nemůže. Fotíme si obrovské jezero Sarmiento Lake  pojmenované po španělském průzkumníkovi Pedro Sarmiento de Gomboa . Jezero je největší v národním parku. Má rozlohu 90 km ² a maximální hloubku 315 metrů. Je jeden z mála jezer, do kterého nepřitéká voda z Rio Paine.

NP Torres Del Paine Chile
NP Torres Del Paine Chile

Zíráme v úžasu na neuvěřitelně monumentální vrcholky hor, které se objevují uprostřed rovinaté krajiny. Tento centrální masiv se skládá z  „Cuernos del Paine“ (Horns of Paine) a další tři věže – které se jmenují Torres del Paine (Towers of Paine). Pohled na téměř svislé skalní stěny tyčící se až do nadmořské výšky téměř 3000 m a to je právě to, co způsobuje takový ojedinělý zázrak přírody.

NP Torres Del Paine Chile
NP Torres Del Paine Chile

Torres del Paine zahrnuje vrcholy Torre Monzino (sever) (2600 m), Torre Central (2800 m) a Torre D’Agostini (jižní) (2650 m). Na východ od Torres del Paine je Valle Ascencio.

cestopis následující den

cestopis předcházející den

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *