• Menu
  • Menu

Argentina 10 /Chile/ – Vstupní brána do Torres del Paine

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Chile » Argentina 10 /Chile/ – Vstupní brána do Torres del Paine

 Ve městě Puerto Natales

Hned ráno za totální tmy jdeme na autobusové nádraží. Cíl vstupní brána do Torres del Paine – město Puerto Natales.  Je výpadek proudu. Čekáme na náš autobus a společnost nám dělají toulaví psi. V Puerto Natales by jsme měli být za pět hodin. Venku je šero a stejně zatím není nic moc co pozorovat. V busu je pár lidí a tak se pohodlně usazujeme na dvě sedačky. Výhoda je, že můžu fotit na levé i pravé straně. Už je 9 hodin
a slunce ještě nevyšlo. Dnes si dává načas. Míjíme obrovská stáda Guanaco (lam) a ovcí. Po pravé straně se tyčí vrcholky zasněžených And a napravo planiny, stromy, jezera.  Zatím jsme ještě ani jednou nezastavili a už je 12 hodin. Protože jedeme do Chile, kam se nesmí vozit žádné potraviny, snědli jsme všechny naše zásoby. Po celou cestu není signál na mobilu. Vjeli jsme do šílené vesnice Rio Turbio. Dříve hornická vesnice. Zřejmě je tu stávka a domorodci pálí pneumatiky. Tady je opravdu vidět bída a zoufalství.

SONY DSC

Jsme na hraničním přechodu DOROTEA. Dostáváme výstupní razítka do pasu a opouštíme Argentinu. Podepisujeme prohlášení, že nevezeme potraviny, rostliny, semena, mléčné výrobky. Psi nám očuchali batohy a po vstupním razítku jsme v Chile. Už to netrvá dlouho a přijíždíme do Puerto Natales. Začalo strašně pršet a rychle hledáme, kam se schovat. Na nádraží si zalištujeme výlet na zítra do Torres del Paine a autobus do Punta Arenas na zítra večer. Šikovná babča nám při kupování výletu nabídla i ubytování a tak jsme moc neváhali a šli se ubytovat. Už neprší, ale leje. Ubytovna Jose Maria je zatuchlá, špinavá, povlečení a deky se snad roky nepraly. Máme ale pokoj pro sebe a je tu koupelna. Vytahujeme svoje spacáky a na polštář dáme oblečení, abychom se ničeho nedotýkali. Máme tu ale wifinu. Nechce se nám sedět v našem doupěti a jdeme v pláštěnkách a s deštníkem do města. Je tu plno restauraci, dokonce kasino nechutných rozměrů, obchody a suvenýry. Všude jsou cedule s výstrahou na tsunami. Jdeme na hřbitov a do kostela, ten se ale opravuje. Koupíme si kuře, okurky a jdeme zpět do hostelu. Část kuřete sníme a zbytek připravíme na zítra na celodenní výlet. Potraviny nemusíme dávat do lednice, protože v koupelně je snad 5 stupňů.

Chilské město Puerto Natales leží 247 km od Punta Arenas, 48 km od Rio Turbio, 362 km od El Calafate, Město bylo založeno v roce 1911 a dnes tu žije asi 19 000 obyvatel. Je hlavním městem provincie Ultima Esperanza a nachází se na ostrohu mírného svahu. Není tu nic úžasného k vidění, ale tento bod slouží jako vstupní brána do proslulého národního parku Torres del Paine.

Míjíme obrovská stáda Guanaco (lam) a ovcí.
Míjíme obrovská stáda Guanaco (lam) a ovcí.

Nedá se nic dělat, počasí je stále horší, bereme  dovezenou slivovici od Petra, popíjíme a doufáme v lepší počasí na zítra. Všude jsme platili kartou, za pokoj 14 CLP. Za výlet 20 CLP a zítra dalších 20 za vstup do parku. Je tu o poznáni levněji než v Argentině.

cestopis následující den

cestopis předcházející den

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *