• Menu
  • Menu

Užijem si Nepál 10 – Pikey Peak trek

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Nepál » Užijem si Nepál 10 – Pikey Peak trek

Cesta do Base Campu pod Pikey Peak

Začátek cesty je pohodový, počasí nám opět přeje a až na všudypřítomný prach je to paráda. Procházíme rododendronovými lesíky  s opět nádhernými vyhlídkami na hory.

Pikey Peak trek z Jhapre do Pikey Base Camp

První zastávka na občerstvení je Bhulbule Lodge   – Hill Top Hotel v 3500 metrů  – chata mezi kopci. Dáváme si čaj, moc  jídla na výběr tady dnes nemají/nemají žádné/ a na sušenky moc chuť nemáme a proto je dobré se vždy na cestu do hor dobře připravit včetně jídla a mít dostatečné množství vody a lehkých, ale energeticky bohatých jídel.

Bhulbule Lodge 3500m

Pokračujeme horskou krajinou procházíme čarokrásnými starými rododendronovými háji s tekoucími potůčky  i trsy barevných kvetoucích petrklíčů, „kýčovité“ výhledy pokračují a je to ráj. Cesta není ani tak náročná jako dlouhá únava je znát. Mě kazí pohodu už od rána  bolest hlavy a ani prášky moc nezabírají.

Lhmuje 3520 m

Lhmuje 3520 m

Jsme u rozcestníku Lhmuje 3520 m, v dálce jsou vidět chalupy. Tady si dáme 2. občerstvení. V malé kuchyňce nám na naše přání připraví sympatický Nepálec nudlovou polévku. Je z pytlíku, ale moc dobrá.

Lhmuje 3520 m

Cesta vzhůru

Cesta pořád nekončí , chvíli nahoru chvíli dolů.    Přicházíme k malé stupě. Kopec, který se tyčí  před nám, mě děsí. Není mi dobře, není to daleko, ale ještě pár výškových to je a začíná fičet ledový vítr. Začínáme  pomalu stoupat  a někde v půlce  se mi začne motat hlava a jsem malátná. Klepu se zimou. Ajka mě chytí, když se sesouvám k zemi. Do cíle je to možná nějakých 25 minut. Moje tělo odmítá jít dále.

pokračujeme do Pikey BAse Campu

Kluci /Kitap, Chandra a Kancha/přebírají  péči o mne a to doslova. Sednout, napít, lehnout, zvednout nohy, změří saturaci  kyslíku..Nápad, že si mě Chandra hodí na záda, se mi teda vůbec nelíbí, ale pro všechny to bude asi nejrychlejší metoda, jak mě dostat  na ubytování. Chvíli mě vždy nese, odpočinek, přichází ještě Chandra s termoskou horkého čaje, pro kterou doběhl na ubytování. Střídají se! Šílené, namáhavé, ale i pro mne je těžké se na zádech udržet.

To není čert a Káča to je máma a Chandra

Pikey Base Camp

Jsme v Pikey Base Campu  až úplně poslední ubytování. Kluci mě pokládají do „společenské“ místnosti na velkou lavici a přikrývají mě dvěma peřinami. Mám úplně ztuhlé ruce i nohy, ale jak ležím a poslouchám ty hlasy kolem ukolébá mě to a usínám. Budí mě ve chvíli, kdy přinášejí horký čaj a brambory s česnekem. Čaj si dám s chutí, brambory mi ale nejdou polknout a tak poděkuji. Je mi trochu lépe .

Jsme ubytované v nadmořské výšce 3750 m. Někde nad námi se tyčí hora Pikey Peak. Je 19.30 hod, všichni máme dost a tak po večeři jdeme do hajan. Pokojíčky jsou malé, dvě postele. Kdyby tady bylo teplo, řekla bych útulné. Super je, že tentokrát máme záchod /i když tureckej/na pokoji.  Hurá! Do spacáku si dáváme Nalgene s horkou vodou. V 5 hodin ráno je budíček  a vstávání  na východ slunce.

pokračujeme do Pikey BAse Campu

 

Uvidíme, zda nebudeme muset změnit plány.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *