• Menu
  • Menu

Užijem si Nepál 9 –  Pikey Peak trek

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Nepál » Užijem si Nepál 9 –  Pikey Peak trek

Cesta do Jhapre

Cestou z Dhapu máme výhledy na Himaláje jako na dlani. Počasí a nálada je skvělá. Jedině všudypřítomný prach na cestě leze trochu na nervy.

z Dhapu do Jhapre

Nahoru a dolů, kolem domků,  výhledy do malebné  krajiny, na údolí a himalájské vrcholky, na stovky políček a horské pastviny. Začínající kvetoucí rododendrony /ještě by to chtělo o 14 dní později/ dosahují úctyhodných výšek a metrů. Rudě červená barva  květů je zde doplněna dalšími odstíny nachových a růžových.

z Dhapu do Jhapre

Nepospícháme, děláme krátké přestávky. Jedna je u lokálních zemědělců, tady dostáváme  skvělé kafíčko  nebo  slaný čaj  a mléko,  s krásným výhledem k tomu.

u milých lidí na kafíčku

Ve 14 hodin jsme v Jhapre, v nadmořské výšce 2920 metrů. Ubytování máme zamluvené v horské chatě. Pokojíčky, kterých tu je několik,  jsou malé a jednoduché. Topení zde není a tak je uvnitř chladno i přes den.  Dobrá zpráva je, že na chodbě jsou dokonce 2 záchody  a jeden je přímo proti naším dveřím a je splachovací!!! Juchů, je tu i sprcha, nakonec ji ale nevyužijeme. Svítí slunce a tak si u venkovní pumpy omyjeme nohy a vypereme aspoň ponožky.

Jhapre

Jsme s Gabčou tak unavené, mně navíc začíná zase třeštit hlava,  zalezeme do spacáků a trochu si poležíme. Usneme tak tvrdě, že nás obě probudí až bušení na okno. Chvíli nám trvá než pochopíme, že je to Ajka, někdo ji zamkl hlavní dveře a ona nás jde vzbudit na večeři. Venku je už tma a kolem zase zima a tak vylézt ze spacáků je pro nás opravdu výkon. Konečně! Záhadou je, že teď my nemůžeme vylézt z budovy, protože je nyní  zamčená zvenku. Vylézám malým oknem ven /bydlíme v přízemí/ a otevírám Gabče.

vege polévka s momo

K jídlu si dáváme skvělou vegetariánskou polévku s momo knedlíčky a pivo. Ve společenské místnosti se topí v kamnech a je tu dobrá nálada. Posedíme a pak jdeme na kutě. Do lahvičky Nalgene si necháme nalejt horkou vodu, a rychle zalézáme do spacáku, krásně to hřeje a my usínáme. Zítra pokračujeme do Base Campu pod Pikey Peak.

východ slunce Jhapre
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *