• Menu
  • Menu

Užijem si Nepál 3 – Busem do Chitwanu

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Nepál » Užijem si Nepál 3 – Busem do Chitwanu

Z Káthmandú do Chitwanu

Vstávačka v 5.30. V restauraci stihneme aspoň čaj. Na autobus jdeme pěšky, mělo by to být asi 15 minut od hotelu. Na ulicích je ještě klid, po nočním dešti je vyčištěný i vzduch. Jsme na autobusové „Florenci“. Turistické busy stojí podél silnice a tak se postupně ptáme řidičů, který je ten náš. Jasně, že až ten poslední.

cesta na autobusové nádraží v Káthmandú – svačinky

Brýlatý chlapík, říkáme  mu Menzl / p. Menzl za mlada a podoba fakt dobrá/, v ruce důležitý papír, kde má naše jména. Usazuje nás na sedačky.  Na různých místech v Káthmandú, ještě zastavíme asi 5x a nabereme lidi. Bus je plný. Jiný týpek pak vybírá peníze a  náš „usazovač“ Menzl zmizel. Mají to tady vše totiž rozdělené podle důležitosti.

Kathmandu-Kulekhani-Hetauda Tunnel Highway

Cesta je dost „výživná“, je totiž téměř celá ve výstavbě a to již několik let. Jsme součástí  velkolepé stavby. Tohle mega dílo svým rozsahem  /kam se hrabe naše Praha – Brno dálnice/ je nepopsatelné. Dělníci na všech stranách silnice, všude to práší tak, že městečka, vesničky, domky a zeleň kolem  řeky jsou zahaleny do jednoho velkého špinavého mraku.

Prví zastávka na čůrání a na kávu, ani jedno jsme málem nestihly, jak je tu všude hodně lidí. Přes silnici, kde jede jedno auto za druhým, se ukazují v ranním světle zasněžené Himaláje. Krása. Záchody turecký, v rámci možností ok. Konečně máme kávu a rozbalujeme balíček z hotelu.  Určitě ,  vedou vařená vejce. Chybí sice sůl a chleba s máslem, ale vejce nezklamou. Nahaněč z autobusu nás žene pryč. Dawa s nepálským klidem, říká, my si tu kávu vypijeme.

na cestě

No, řidič se taky tváří jak kyselá okurka a tak s kelímkama /jasně, že se poleju/ usedáme do autobusu. Cestou do Chitwanu jsou zastávky 3, cesta trvá nějakých 7 hodin /původně to mělo být 0 hodin, ale měli jsme štěstí, že různé výluky na trase a čekání nás minuly.

na cestě , zasněžené Himaláje

 

Safari Jungle Resort

Je 14.30 a my už jsme ubytované v hotelu Safari Jungle Resort. Tenhle hotel jsme si vybrali na doporučení. Jsme v zahradě, kolem jsou nízké bungalovy , restaurace i bazén. V Chitwanu už je pěkné teplo a tak hned skáčeme / brr, do studeného bazénu/. Pak všechny úplně vytuhneme.

Západ slunce

 Je 17 hodin, průvodce z hotelu /je to vše zahrnuto v nějakém balíčku k ubytování/nás vede k řece. Za chvíli bude západ slunce  tak proto.

na procházce vesnicí

Místo u řeky a pohled na ni je moc uklidňující. Dojdeme až do míst, kde jsou vyhlídkové restaurace. Pod námi je prostot odkud odjíždějí lodě , které převážejí turisty na safari a zpět. Dáváme si točené /skvělé/ pivo Baharasing – dvanácterník/  a pozorujeme řeku a slunce, které ppomalu zacází za horizont. Naproti na břehu se vyhřívají krokodýli, opravdoví! Napravo jich leží několik, dle přednášky , jsou to krokodýli, co žerou ryby a kus dál leží jiní borci, Ti co „žerou! i lidi. Haha.

u řeky Rapatí Chitwa
západ slunce Rapatí
západ slunce Rapatí
západ slunce Rapatí

Noc je dnes trochu divoká. Pes , který bydlí někde pod námi je opravdu hlučný, vyje a brečí a na to mu odpovídají všichni kámoši z Chitwanu.

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *