• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Vietnam » Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Halong Bay

Dračí zátoka – Ha Long Bay leží v Tonkinském zálivu ve Vietnamu. Oblast patří do světového dědictví památek UNESCO. Podle legendy je zátoka místo, kde drak spadl do moře. Scénerie a ostrůvky vznikly někdy před 250-280 milióny lety. Celá oblast čítá na 3000 ostrůvků . Ostrůvky porostlé vegetací vystupují strmě z vody a jsou převážně tvořeny vápencem a břidlicí. Je zde mnoho jeskyň. Nejznámější Thien Cung (Nebeský palác), Trinh Nu (Panna), Tam Cung…

Halong Bay
Halong Bay – pod jeskyní

Území Halongu je domovem velkého množství živočišných a rostlinných druhů mangrových porostů, korálových kolonií,a tropických lesů. Některé druhy jsou velice vzácné a jinde se nevyskytují. Plujete a kličkujete mezi úchvatnými scenériemi vápencových útvarů vsazených do smaragdového moře . Po cestě je možno spatřit plovoucí vesničky.

Halong Bay
Halong Bay

Halong bay – místo pro filmaře a básníky

Místo očarovalo turisty z celého světa, básníky, filmaře. Ráno jsme odjeli z Hanoje minibusem. Cesta je dlouhá asi 150 km. Spali a jedli jsme na lodi  Výlet  na Halong Bay jsme si zařizovali v Hanoji. Co nám výlet přinesl? Plavbu a spaní na krásné lodi, soukromí, krásné moře a skaliska

Měli jsme obrovské štěstí na rozdíl od jiných, že nám po oba dva dny svítilo Slunce a výhledy nebyly zataženy mlhou, obdivovali jsme překrásný západ i východ Slunce na pohádkovém místě. Vadilo nám, že bylo dost chladno /asi 10 stupňů, ale byli jsme v zimním období, takže se to dalo čekat. Nemohli jsme zkusit krásy a obdivovat moře pod vodou. Výhodou bylo, že v tomto období nebyly ostrůvky přecpány turisty.

Z Hanoje jezdí na Ha Long autobusy, auta cestovních kanceláří. Můžete to stihnout za 1 den. Můžete přespat na lodi. Možností je více a záleží jenom na vás.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *